Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
KREDİ KARTI, KREDİ, SİGORTA, ELEKTRİK...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KREDİ KARTI, KREDİ, SİGORTA, ELEKTRİK...

Erdoğan, kredi kartı borçlarından esnafa krediye, sigorta primlerinden elektrik faturalarına kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

08 Ocak 2019 - 13:51
Reklam


ERDOĞAN AÇIKLADI

KREDİ KARTI BORÇLULARINA KREDİ İMKANI, BORÇLAR TEK BİR ÇATI ALTINDA TOPLANACAK

AK Parti'nin TBMM grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kredi kartı borcu olanların Ziraat Bankası aracılığıyla ödeme güçlüğü çeken bu kişilerin borcu tek bir çatı altında toplanarak kredi imkanı sunulacağını belirtti. 


"Düzenli sosyal yardım alan vatandaşlarımızın aylık 150 kw saat elektrik tüketimlerini biz üstleniyoruz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kredi kartını ödemekte zorlanan kişiler için de Ziraat Bankası aracılığıyla borçların tek bir çatı altında toplanacağını belirtti.

Ziraat'ten alınan kredi ile bu borç kapatılacak ve bu kişi aylık gelirine uygun bir şekilde geri ödemesini yapacak.

Esnaf, Halbank 2019'da 350 bin esnafa 22 milyar TL'lik kredi kullandıracak. Kurla ilgili tüm oyunlara rağmen dengelenmenin esnafa yansıması için 10 milyar TL'lik kredi ilk çeyrekte ödenecek.

Sigorta prim teşviki uygulaması kapsamında 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran işyerleri için 3 puan desteği 5 puana çıkarılıyor.

Yine düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi kişilerin aylık 150 kws'ye kadar olan elektrik tüketimlerini devlet üstlenecek.Reklam
Bu haber 1509 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KARAMAN'DA BIÇAKLI KAVGA 1 YARALI
KARAMAN'DA BIÇAKLI KAVGA 1 YARALI
KENT MEYDANINDA CENAZE NAMAZI KILINDI
KENT MEYDANINDA CENAZE NAMAZI KILINDI