KÖYLÜLERE MAKİNE DESTEĞİ SAĞLANDI
Reklam

KÖYLÜLERE MAKİNE DESTEĞİ SAĞLANDI

Karaman Ziraat Odası ve İl Özel İdaresi Müdürlüğünün katkıları ile çiftçilere makine desteği sağlandı.

29 Ağustos 2018 - 15:15 - Güncelleme: 30 Ağustos 2018 - 12:26

ZİRAAT ODASI; “PAYLAŞMAYI SEVİYORUZ”

KÖYLÜLERE MAKİNE DESTEĞİ SAĞLANDI

Ziraat Odası İl Başkanlığında düzenlenen tarım makineleri hibe dağıtım programına Oda Başkanı Recep Muğlu, Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Karaman İl Özel İdaresi Başkanı Adem Kapar, Borsa Başkanı Ekrem Çavaş, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Er, İlçe Başkanı Mustafa Atabay ve üreticiler katıldı.

Kahvaltılı düzenlenen programın ardından konuşan Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu;

“Biz burada eksikleri tespit ediyoruz, görüyoruz ve ona göre de ekipman dağıtımı konusunda iş birliği yaparak herkesin kendi ihtiyacı olan ekipmanı alıp veriyoruz. Paylaşmayı seviyoruz, birlikte hareket etmeyi seviyoruz. İhtiyacı olan herkese ulaşmaya çalıştık ama eğer diğerlerinin de ihtiyacı var ise onlara da ekipman yapacağız.” dedi. 

Karaman İl Genel Meclisi Başkanı Adem Kapar’da hizmetlerinin devam edeceğini dile getirerek, şunları aktardı; “Köylerimizi ziyaret ettiğimiz esnada ortak talepler oluyor. Bu ortak talepleri mevcut imkanlar dahilinde karşılamaya çalışıyoruz. Ziraat Odası ve İl Özel İdaresinin imkanları günün şartları içerisinde yeterli değil. Ama biz ortaklaşarak bu makinaları köylülerimizle buluşturmayı sağladık.”dedi.

MAKİNE DESTEĞİ

Törende, 32 adet üzüm sıkma makinası, 37 adet arpa ezme makinası, 20 adet helezon, 7 adet yükleme bandı, 10 adet merdane, 1 adet patates sökme makinası, 1 adet kükürt atma makinası, 5 adet zeytin boylama makinası, 1 adet antep fıstığı soyma makinası, 8 adet selektör, 5 adet pancar kantarı sosyal tesisi ve 2 adet kantar yardımı yapıldı.

 

 

Bu haber 8143 defa okunmuştur.