KMÜ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU KURULDU

KMÜ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU KURULDU

KMÜ, FARKLI ALANLARDA İHTİSASLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

26 Haziran 2019 - 11:28

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) bünyesinde Yabancı Diller Yüksekokulu kuruldu. Yabancı Diller Yüksekokulunun kurulmasıyla birlikte KMÜ’deki mevcut yüksekokullarının sayısı üçe yükselmiş oldu. 

Resmi Gazetenin 25 Haziran 2019 tarihli sayısında üniversitelerde kurulacak olan fakülteler, enstitüler ve yüksekokulların listesi yayımlandı. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesinde açılması kararlaştırılan Yabancı Diller Yüksekokulu da yeni kurulacak akademik birimler listesinde kendine yer buldu. 

Yabancı Diller Yüksekokulunun kurulması ile ilgili düşüncelerini paylaşan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, “Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi olarak Türk dilinin başkenti Karaman’da Türk diline verdiğimiz önemle pek çok çalışma ve proje yürütmekteyiz. Bu alandaki gelişimimizin yanı sıra yabancı dilin de öneminin bilincindeyiz. Bu bilinçten hareketle Yabancı Diller Yüksekokulunu üniversitemiz bünyesine kazandırmış bulunmaktayız. Yabancı Diller Yüksekokulu, üniversitenin farklı bölümlerinde öğrenim görmekte olan öğrencilere farklı bakış açıları kazandırarak mesleki anlamda evrensel niteliklere sahip olmalarını sağlayacaktır.

Türk Dili eğitimine vermiş olduğumuz önemi yabancı diller eğitimine de vererek bu alanda yetiştireceğimiz öğrencilerimizi topluma kazandırma gayretini göstereceğiz. Bu vesileyle Yabancı Diller Yüksekokulunun hayırlara vesile olmasını diliyor, yüksekokulumuzun açılmasına katkıda bulunan başta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan Bey ile emeği geçen kişi ve kurumlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi. 

Bu haber 1011 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ KARAMAN TEŞKİLATI..
AK PARTİ KARAMAN TEŞKİLATI..
ALLAH RAHMET EYLESİN
ALLAH RAHMET EYLESİN