Reklam
KMÜ’DEN SANAYİ ODAKLI LİSANS BİTİRME TEZLERİ

KMÜ'DEN SANAYİ ODAKLI LİSANS BİTİRME TEZLERİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Recep Ağır, Mustafa Gençtürk ve Mehmet Çiçek tarafından hazırlanan iki ayrı sanayi odaklı proje desteklenmeye hak kazandı.

03 Nisan 2019 - 14:25

KMÜ'NÜN ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ PROJELERİNE TÜBİTAK DESTEĞİ
KMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN İKİ AYRI TÜBİTAK PROJESİ
KMÜ'DEN SANAYİ ODAKLI LİSANS BİTİRME TEZLERİ

TÜBİTAK 2209-B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı kapsamında desteklenen projelerin akademik danışmanlıklarını KMÜ  Mühendislik Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Kadir Sabancı ve Dr. Öğr. Üyesi Selami Balcı üstlenirken sanayi danışmanlıklarını da Karaman Akar Mühendislik Sanayi Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Mustafa Akın ve NEFAMAK Tüfekçioğulları Makina İmalatı San. ve Tic. Ltd. Şti. firması Genel Müdürü Necmettin Duman yürütüyor.
Geçtiğimiz yılın aralık ayında KMÜ ile Karaman Akar Mühendislik ve NEFAMAK firmaları arasında imzalanan üniversite-sanayi işbirliği protokolleri ve Ar-Ge projeleri meyvelerini vermeye devam ediyor. Her geçen gün yeni projelerle genişlemesini sürdüren işbirliği çalışmaları, TÜBİTAK'ın da desteğini aldı.
KMÜ öğrencileri Mehmet Çiçek ve Mustafa Gençtürk tarafından yazılan proje ile elektrikli otomobillerde temassız ve kablosuz güç aktarımı sağlanması öngörülüyor. Recep Ağır tarafından yazılan ikinci proje ile ise gıda sektöründeki paketleme işlemlerinin doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi hedefleniyor. 

Bu haber 512 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALLAH RAHMET EYLESİN
ALLAH RAHMET EYLESİN
2020 Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Başvuruları Başladı
2020 Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Başvuruları Başladı