Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
KMÜ’de Ülkücülerden Hocalı Katliamı Açıklaması
Reklam

KMÜ'de Ülkücülerden Hocalı Katliamı Açıklaması

Ülkü Ocakları Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi teşkilatı Hocalı Katliamının 25. Yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı.

28 Şubat 2017 - 08:20 - Güncelleme: 28 Şubat 2017 - 09:21
Reklam

KMÜ yerleşkesinde yapılan açıklamaya fakülte teşkilatının yanı sıra öğrenciler katıldı. Fakülte teşkilatı başkanı Habip Uzunöz tarafından yapılan açıklamada, ‘’26 Şubat 1992 tarihi Azerbaycan ve Türk Dünyası için en acı günlerden biri olmasının yanı sıra insanlık tarihi için de kara bir lekedir’’ denildi. Uzunöz açıklamasında;

‘’ 26 Şubat 1992'de Azerbaycan'ın Hocalı kentinde sivil halka karşı Ermeniler tam anlamıyla bir katliam yapmışlardır.

 Bugün sözde soykırım iddialarıyla Türkiye'yi suçlayan Ermenistan'ın Devlet Başkanı ”Robert Koçaryan “ canisinin direktifleri doğrultusunda Ermeniler Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde 7 bin kişilik nüfusa sahip ve coğrafi konumu itibariyle bölge için stratejik önemi olan hocalı kentini ele geçirmek için 25 Şubat gecesi katliam gayesiyle harekete geçmiştir.

 Hocalı'nın işgali sonucu sivil, eli silahsız, Azerbaycan Türk’leri çocuk, kadın, ihtiyar ve genç ayrımı yapılmadan Ermeniler tarafından katledilmiştir. Resmi verilere göre, o gece 613 kişi hunharca katledilmiş; bunlardan 83 çocuk, 106 kadın acımasız yöntemlerle işkence yapılarak öldürülmüştür. Ayrıca, 487 kişi ağır yaralanmış ve 1275 kişi ise rehin alinmiş, geri kalan nüfus da bin bir zorlukla caninin kurtarmıştır. Ermeniler Şehitleri özel acımasızlıkla, gözlerini oyularak, kafataslarının derisini soyarak ve vücutlarının farklı organlarını keserek öldürmüştür. Küçücük çocukların gözleri oyulmuş, hamile kadınların karınları deşilmiş ve insanlarımız diri diri toprağa gömülmüştür. Hatta şehitlerimizin birçoğunun cesetleri yakılmıştır.

Soykırım Türk’e ve mazluma yapılınca soykırım savunucusu imzacılar nerededir? Vahşetin yönü Türk olunca İnsan Hakları yahut Avrupa ne yapmaktadır? Uluslar arası camialar Türk milletinin kendini müdafaasını dahi “soykırım” olarak nitelendirirken bu vahşeti neden görmemezlikten gelmektedir?

Unutulmasın ki biz Türk milliyetçileri, Ülkücüler; Türk milletine karşı yapılan bu soykırımı üzerinden 25 yıl değil 100 yıl dahi geçse unutmayacağız. Gözlerini bu zalimlerin yaptıklarına kapatan, kulaklarını masum insanların çığlığına tıkayan terör hamilerine de hiçbir zaman geçit vermeyeceğiz.

Kardeş ülke Azerbaycan Türklerine yönelik bu elim olay Türklük bilincini taşıyan zihinlerden asla silinmeyecektir. İnsanlığın katledildiği, hamile kadınların karnının deşildiği, mazlum ana ve babaların şehit edildiği, sırf Türk olduğu için yüzlerce insanın katledildiği bu soykırıma bizler gözlerimizi kapatamayız.  Gözü dönmüş canilerin gerçekleştirdiği bu soykırım unutulmayacaktır. 

Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak.Hâlbuki, biz sussak tarih susmayacak.Tarih sussa, hakikat susmayacak.Onlar sanıyorlar ki; bizden kurtulsalar mesele kalmayacak.Hâlbuki bizden kurtulsalar vicdan azabından kurtulamayacaklar.Vicdan azabından kurtulsalar tarihin azabından kurtulamayacaklar.Tarihin azabından kurtulsalar, Tanrı’nın gazabından kurtulamayacaklar!

 

21. Yüzyılın ‘çağdaş’ dünyası halen Hocalı katliamına sessiz kalmaktadır, görmezden gelmektedir. Türk’ün çığlığı uluslararası kamuoyunda hiçbir yankı bulmamaktadır. Unutmasınlar ki aziz milletimiz “Soydaşlarımızın ırzına, namusuna, şerefine, hayat ve varlık haklarına kast etmeye cüret eden Ermenileri lanetle ve nefretle hatırlayacaktır.” Bu vesile ile katledilen bütün soydaşlarımızı rahmetle anıyoruz. Buradan da bu soykırımı unutmayacağımızı en yüksek sesimizle haykırıyoruz’’ sözlerine yer verdi. Açıklamanın ardından öğrenciler olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 4015 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YARALI EŞİNİ BIRAKIP EVE GİTTİ
YARALI EŞİNİ BIRAKIP EVE GİTTİ
İL ÖZEL İDARESİ ÇALIŞMALARI
İL ÖZEL İDARESİ ÇALIŞMALARI