KMÜ’DE AŞURE İKRAMI
Reklam
Reklam

KMÜ’DE AŞURE İKRAMI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü tarafından aşure ikramı yapıldı. 

26 Eylül 2019 - 10:01
Reklam

REKTÖR AKGÜL’DEN ÖĞRENCİLERE AŞURE İKRAMI

Muharrem ayı nedeniyle KMÜ Uygulama Mutfağı önünde dağıtılan aşure ikramına KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Oktay’ın yanı sıra akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Yoğun ilgi gören aşure ikramının ardından açıklamalarda bulunan Rektör Akgül, “Muharrem ayı münasebetiyle düzenlenen aşure ikramı, KMÜ ailesini bir araya getiren anlamlı bir etkinlik. Köklü geçmişimizden gelen bu ikramın, üniversitemiz ailesine yeni katılan öğrenciler başta olmak üzere tüm öğrencilerimiz ve çalışanlarımız arasında kenetlenmeyi, sevgi, saygı ve kardeşliği artırmasını diliyor; emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle Muharrem ayının üniversitemize, ülkemize ve tüm İslam âlemine güzellikler getirmesini; yine bu ayda yaşanan ve İslam tarihinde derin izler bırakan Kerbela olayından ders çıkararak Müslümanlar arasındaki ayrılıkların kalkmasını temenni ediyorum. ” dedi. 


 

Bu haber 750 defa okunmuştur.