Reklamı Geç
Reklam
Kızılay Konya Şubesi İşbirliği İle Kan Ve Kök Hücre Bağış...
Reklam
Reklam

Kızılay Konya Şubesi İşbirliği İle Kan Ve Kök Hücre Bağış Kampanyası Düzenlendi.

Kızılay Konya Şubesi İşbirliği İle Kan Ve Kök Hücre Bağış Kampanyası Düzenlendi.

Reklam
21 Kasım 2019 - 18:02 - Güncelleme: 21 Kasım 2019 - 18:08

T.C. Sağlık Bakanlığı Karaman İl Sağlık Müdürlüğü Karaman Devlet Hastanesi Kızılay Konya Şubesi işbirliği ile kan ve kök hücre bağış kampanyası düzenlendi.

Karaman Devlet Hastanesi Başhekim Uz. Dr. Ahmet YILMAZ kan bağışının önemine dikkat çekmek maksadıyla açıklama yaptı. Yılmaz ;

 “Sağlık tesisimizde kan bağışının önemine dikkat çekerek kan vermesinin önünde bir engel bulunmayan hastane çalışanlarının ve vatandaşlarımızın kan bağışında bulunmalarını sağlamak amacıyla Kızılay Konya Şubesi işbirliği ile kan ve kök hücre bağış kampanyası düzenlendi.

 Bilindiği üzere kan vücutta oksijeni, besin maddelerini, hormonları, vitaminleri ve antikorları dokulara taşıyan ve oluşan karbondioksit ve atık maddelerini vücuttan uzaklaştıran yaşamsal sıvıdır. Şu an itibarı ile kanın tek kaynağı insandır.

Acil durumlarda, ameliyatlarda ve kanamalı hastalarda kan takviyesi hayati önem taşır. Böyle bir durum her an her insanın yaşayabileceği bir durumdur. Bu yüzden kan bağışında bulunmak hem sağlık açısından hem de insani açıdan çok önemlidir. İl Sağlık Müdürlüğümüz, Hastanemiz ve Türk Kızılay’ı Konya Şubesi işbirliği ile bir kampanya başlatılmış olup  kampanya kapsamında oluşturulan 4 adet kan alma birimi 20.11.2019  tarihinde çalışanlarımızın ve vatandaşlarımızın  bağışlarını  kabul etmiştir. Hastane çalışanları, hasta yakınlarının destek verdiği kampanyada beklenilen oranın da üzerinden çok sayıda bağış yapılmıştır.

Kan Bağışçısı Sorgulama Formu'nu dolduran bağışçılara, kan vermelerinin ardından meyve suyu ve bisküvi ikram edilmiştir. Karaman Devlet Hastanesi olarak ülkemizdeki hastaların kan ihtiyacını karşılamada tek kurum olan Kızılay ile ortak bir çalışmalarımız devam edecek olup amacımız son dönemde artan kan ihtiyacının karşılanmasına yönelik kan bağışına duyarlılığı oluşturmak ve farkındalığı yaratmaktır.

Karaman Devlet Hastanesi olarak Kızılay'ın yapmış olduğu, özverili çalışmaya destek olan ve kan ve kök hücre bağışında bulunan tüm çalışanlarımıza ve duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.

                                                                                                                     

                                                                                                                                 

                                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: larende haber
Bu haber 806 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..