KIZILAY ÇALIŞMALARI ANLATILDI
Reklam

KIZILAY ÇALIŞMALARI ANLATILDI

Türk Kızılay Derneği Karaman Şube Başkanı Adem Küçükyarma ve Genç Kızılay İl Başkanı M. Emirhan Onhan Piri Reis KYK Yurdu’nda konuşma gerçekleştirdi.

26 Aralık 2019 - 18:32

Konuşmada Kızılay hakkında bilgi verildi ve faaliyetler anlatıldı. Konuşmanın ardından öğrencilere ilkyardım ve afet korunma eğitiminin yanı sıra Kızılay tarihi hakkında da bilgi verildi. Eğitim sonrası öğrencilere Akran Eğitim sertifikası da dağıtıldı. 

Başkan Adem Küçükyarma “Kızılay olarak bir seneyi aşkın zamandır Karaman’da herkese temas etmeye çalışıyoruz. Kızılay Kadın Kollarımız, Genç Kızılay İl Teşkilatımız ve Genç Kızılay KMÜ Topluluğumuz ile aktif olarak sahada yer alıyoruz. Çok şükür Karaman’da okullardan fabrikalara, hastanelerden rehabilitasyon merkezlerine, ihtiyaç sahiplerinin evlerinden ilimizin meydanlarına kadar her alanda Hilal-i Ahmer’in temsilcisi olmaya çalışıyoruz.

Nitekim Karaman’da sadece son bir yıl içerisinde 800 kişiye ilk yardım, afet korunma eğitimleri verdik ve Kızılay’ı anlattık. Bu sayının içerisinde her yaştan insan olduğu gibi fabrikada çalışan işçilerimiz de var öğrencilerimiz de var. Bu eğitimleri ve sertifikaları da ücretsiz olarak katılımcılara verdik. Mevcut durumumuzun çok daha ötesine geçmek için bundan sonra hızlanarak çalışmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda Karaman’da yatırım planlarımız çerçevesinde bir ilk yardım eğitim merkezi açmayı planlıyoruz.  2020 yılı için 4000 kişiye ücretsiz  ilkyardım  eğitim vermeyi hedefliyoruz.”dedi.

Bu haber 1153 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..