Kırobası-Karaman Yolu Asfaltlandı
Reklam

Kırobası-Karaman Yolu Asfaltlandı

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın Karayolları ağına aldırıp yol çalışmasına başlanan Kırobası-Karaman Karayolunun 57 kilometrelik kısmının tamamının asfaltlanması yapıldı.

16 Kasım 2016 - 09:10 - Güncelleme: 16 Kasım 2016 - 14:32
Reklam

"Kırobası-Karaman yolu Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan'ın eseridir" diyen AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mustafa Çetin, "Karaman ile Kırobası arasındaki bu yol, özellikle çiftçilerimiz için ve çiftçilerimizin ürettiği ürünlerinin Karaman'a nakliyesinin sağlanması açısından önemli bir yoldur. Kırobası'ndaki limon depolarını biliyoruz. Burada depolanan ürünlerin Karaman'a direk kısa yoldan nakliyesinin sağlanması için bu yol çok önem arz ediyor. Ürünlerini hem yetiştiren hem pazarlayan vatandaşlarımız, bu yolun yapımını dört gözle bekliyordu. Daha önce bu yol Karayolları ağı içerisinde değildi. Sayın Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan'ın talimatı ve girişimi ile bu yol önce Karayolu ağına alındı sonra da envanterine girdi" dedi.

Karayolları tarafından yapımı tamamlanan 57 kilometrelik yolun Silifke halkına hayırlı uğurlu olmasını dileyen Çetin, "Karayollarımız bu yolu karayolu standardı haline getirdi. Asfaltlanabilir sathi kaplama yapılabilir hale getirildi. 57 kilometrelik bu yol kaplanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Yolun bu aşamaya getirilmesinde Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan'ın emeği çok büyüktür. Sayın Bakanımız bu yolu kara yolu ağına aldı. Yolun yapılması için sık sık kurumlara ve bizlere talimatları oldu. Bakanımız Lütfi Elvan'ın bir eseri olarak Kırobası-Karaman arası netice itibari ile Karayolları standardına kavuşturulmuş oldu. Yolun çalışmalarını takip ederek destekleyen başta Sayın Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan'a, bölge milletvekillerimize, Silifke Kaymakamlığımıza, Karayolları Genel, Müdürlüğümüze, bölge müdürlüğümüze, şefliğimize, yüklenici firmaya, işçisine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kazasız belasız yolun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mustafa Çetin Kırobası-Karaman yolunun tamamlanması ile bölgedeki ekonomik zenginliğin artacağını belirtti. Çetin, doğal yollardan limon depolama olanaklarına sahip olan Kırobası'nın bölgedeki narenciye ve yaş sebze-meyve üreticileri için çok önemli bir noktada yer aldığını söyledi. Bölgenin büyük bir tarımsal üretim potansiyeli olmasına rağmen, önemli şehir merkezlerine ulaşımı sağlayan yolların yetersizliği yüzünden, ciddi bir ekonomik kayıp yaşandığını ifade eden Çetin, Kırobası-Karaman yolunun tamamlanmasının ardından bu sıkıntının önemli ölçüde azalacağına dikkat çekti.

Bu haber 1679 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..