• BIST 78.844
  • Altın 125,412
  • Dolar 3,0876
  • Euro 3,3575
  • Karaman 10 °C
  • Konya 5 °C
  • Ankara 1 °C
  • Antalya 19 °C
  • İçel 18 °C

Kirli İşlere Kirli Eller Lazım

Mahmut TOPTAŞ

12 Eylül döneminin en şiddetli zamanlarında Ali Aslan Hoca'yı ziyarete gitmiştim. Aslan Yayınevi'nde otururken bir başkan yardımcısı geldi.

İkisi beraber başkanın aleyhinde veryansın ediyorlardı. Başkan yardımcısı hızını alamadı ve “Bu kâfir herif...” Deyiverince Ali Aslan Hoca “Öyle deme. Onu kirim kadar sevmem. Bana çok büyük zararlar verdi ama bu kelime çok ağır ve o, bu kelimeye layık değil” demişti.

Başkan yardımcısı gittikten sonra Ali Aslan Hoca'ya sordum “Bu başkan, kendi yardımcısının kendi aleyhinde olduğunu bilmez mi? Niçin bunun gibi adamları tutar?” demiştim.

Ali Aslan Hoca da “Kirli işler için kirli eller lazım. Bu yardımcı gibileri başkanın vereceği her türlü kirli işi yaparlar. Başkanlar da kirli işlerinin hatırına bunun gibi adamları tutarlar” diye cevap vermişti.

Son günlerde dönme dolap gibi dönen, her kılığa giren, yeni kılıklarından memnun olduklarını söyleyenlere inanmayınız.

Yarına kadar daha çok zaman var.

Başkan “Ben döndüm” dediğinde  çevresinde pervane olanlar “Biz zaten fırıldağız” diyorlar.

Arazi mafyası toprağı talan eder, dimdik durması gerekenlerin arazi olması ise insanı ve insanlığı talan eder.

“Kolu uzun, ensesi kalın” olanlar,  “Döner taşı öten kuşu”  bulunanlar her yerde  “Borusu ötenler” “İtibarım zedelenmesin, koltuğum alınmasın, makamım ve rütbem  sökülmesin, malıma el  konmasın” diye “Gelene ağam, gidene paşam” diyenler. “El etek  öpenler” her  gelip geçene kuyruk sallayanlar, insanlığı talan edilmiş, adamlığı erozyona uğramış kişilerdir.

Rabbimiz, bu tür dönekliklerin temelinde mal sevgisi olduğuna dikkatimizi çeker.

“Allah’a iman edin ve Rasülü ile beraber cihad edin” diye bir sûre indiği zaman, onlardan servet sahibi olanlar senden izin is¬terler ve: “Bizi bırak, oturanlarla beraber olalım” derler.

Geride kalanlarla beraber olmaya razı oldular. Kalpleri üzerine mühür vuruldu. Onlar (leh ve aleyhlerine olanı) iyice anlamazlar.” (Tevbe süresi ayet 86-87)

Siz, Tevbe süresinin 80-100’ncü ayetlerini yeniden bir okuyuverin.

Peygamber Efendimizin zor günlerinde onu yalnız bırakanlar, Bizans’ın yanında yer alanlar, Sevgili Peygamberimiz başarıyla geri döndüğünde bin bir mazeret ileri sürerek yanına yaklaşmaya çalışanlar hakkında onların kalplerinin mühürlendiği haber verilir.

“Şimdilik kâfirlerle beraber oluruz, daha sonra döner ve Nasuh Tevbesi yaparız. Tevbe kapısı devamlı açıktır” diyenler bilsinler ki, bu tür davrananlar, ecellerinin ne zaman geleceğini bilemediklerinden ve uzun emeller taşıdıklarından Tevbeye zaman bulamadan bu dünyadan gitmişler.

Kâfire karşı “takıyye” yapacağım derken kendine takıyye yapmış olarak ahireti boylamışlar.

Bu yazı toplam 1481 defa okunmuştur.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, videolar ve her türlü içeriğin tüm hakları larende.com'a aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa içeriğin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz. larende.com; İHA ve DHA abonesidir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2002 Larende Karaman Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0338 214 5757 | Faks : 0338 214 5757 | Haber Scripti: CM Bilişim