Reklam
Reklam
Reklam
Kezban Arslan Kişisel Filografi Sergisi", açıldı.

Kezban Arslan Kişisel Filografi Sergisi", açıldı.

Sergide, geleneksel Türk-Islam motiflerinin yanı sıra, Batı Avrupa’ya özgü motiflerde, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

17 Mart 2020 - 20:37 - Güncelleme: 17 Mart 2020 - 20:41

Vatan Filografi, “Kezban Arslan Kişisel Filografi Sergisi’ni”, 11 Mart tarihinde, Amsterdam Rhone Event Center’de, sanat severlerin beğenisine sundu.

Sanatçının kişisel gayretleri ile açmış olduğu sergide, kendisine ait toplam 100 eser sergilendi.

Filografi sanatını tamamen kendi gayretleri ile öğrendiğini ve geliştirdiğini belirten Kezban Arslan, eserlerinde, klasik filografi yanısıra, farklı modern tasarımları da kullandığını belirtti. Örneğin; Desenli kadife zemin, Ayna zemin ve Ahşap baskı zemin. Ayrıca filografi sanatını, ahşap yakma, ebru, ahşap boyama, rölyef gibi sanatları alt zemin olarak kullanarak, farklı sanatlarla buluşturduğunu söyleyen sanatçı, son olarak tepsi, saat, askılık, mumluk gibi farklı eşyalar üzerinede filografi çalışmaları yapmış olduğunu belirtti. 

Kezban Arslan, konuşmasını sonlandırırken, amacının, bu sanatın gelecek nesillerimizin, vatanimizla olan bağlarını koparmamalarına, kültürlerini unutmamalarına vesile olmak olduğunu belirterek, katılan davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü Müdürü, Abdullah Akın Altay, konuşmasında, “Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü olarak, kültürel faaliyetlere destek olduklarını belirtti. Türk Kadınının, üretken bir yapıya sahip olduğunu ve Kezban Arslan, gibi sanatçıların toplumumuzda çoğalmasını temenni ettiğini belirtti.

Araştırmacı - Yazar Dr. Mehmet Tütüncü, “Kezban Arslan tarafından icra edilen sanat eserlerinin çok yüksek seviyeli bir sanat eseri olduğunu ve tebrik ettigini” belirtti.

Açılış kurdelası kesildikten sonra, sergi, yoğun bir katılımla sanatseverlerle buluştu.

 

 


Bu haber 17771 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..