Kazımkarabekir MYO Ağaçlandırılıyor
Reklam

Kazımkarabekir MYO Ağaçlandırılıyor

Ağaçlandırma çalışmaları başlatıldı.

20 Şubat 2014 - 16:22

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulunun bahçesinde ağaçlandırma çalışmaları başlatıldı.

Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Yüksekokul bahçesine değişik türlerde toplam 52 adet fidan ve ağaç dikimi gerçekleştirildi.

İlk olarak Karaman Devlet Hastanesi bahçesindeki otopark genişletme çalışmaları nedeniyle saksılara alınan ve Karaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Yüksekokula verilen 4 yaşındaki 30 adet sarıçam fidanı toprakla buluşturuldu.

Ardından Kazım Karabekir ilçesine yapılacak olan Devlet Hastanesi binasının arsasından sökülerek kurtarılan 22 adet yetişkin sedir ağacı Yüksekokulun bahçesine dikildi.

Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve personeli tarafından gerçekleştirilen ağaç dikiminde konuşan Yüksekokul Müdürü Öğretim Görevlisi Abdulbaki Pınar, “Çevremizi yeşillendirmenin ve değişik sebeplerle kesilmek zorunda kalınacak ağaçların kurtarılmasının mutluluğunu birlikte yaşıyoruz" dedi.

Pınar, ağaçlandırma çalışmalarına destek veren kurumların yanı sıra Konya Büyükşehir Belediyesine de ağaç söküm-dikim aracını ağaç naklinde görevlendirdiği için teşekkür etti.

 

Bu haber 5642 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..