Reklam
Reklam
Reklam
Kazımkarabekir’de Sağlıcakla Kal Projesi
Reklam

Kazımkarabekir’de Sağlıcakla Kal Projesi

Sağlıcakla Kal projesi 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında da devam ediyor.

22 Aralık 2015 - 10:05 - Güncelleme: 22 Aralık 2015 - 10:14

2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Kazımkarabekir İlçe Kaymakamlığı, Kazımkarabekir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kazımkarabekir Toplum Sağlığı Merkezi ve Kazımkarabekir Çok Programlı Anadolu Lisesi işbirliğinde gerçekleştirilen “Sağlıcakla Kal” projesi 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında da devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl başlatılan proje Kazımkarabekir İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör, Kazımkarabekir İlçe Milli Eğitim Müdürü Selmani Karaçam, Kazımkarabekir Toplum Sağlığı Sorumlusu Ali Cem Ergül, Kazımkarabekir Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Tüncer ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen imza töreni ile tekrar başlatıldı.

Törende konuşan Kazımkarabekir Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Tüncer, “Geçtiğimiz yıl başlatılan  Sağlıcakla Kal projesini bu yıl daha da genişleteceğiz. Okulumuz Hasta ve Yaşlı Bakımı Bölümü 11. ve 12. Sınıf öğrencilerimizle projemizi bu yıl sürdürmeye devam edeceğiz. Sosyal sorumluluk bilinci içeren projelerin gerekliliğine inanan bir kurum olarak Sağlıcakla Kal projesinin önümüzdeki yıllarda da uygulanması konusunda hassas davranacağız.

Bu projede her gün iki öğrencimiz, Kazımkarabekir Toplum Sağlığı Merkezine gelerek yaşlı ve hastalarımızla ilgilenecekler, hastalarımız muayenelerinin tamamlanmasına yardım edecekler; ayrıca pansuman, şeker ölçümü, tansiyon ölçümü gibi konularda hasta ve yaşlılarımızın hizmetinde olacaklardır dedi.

Proje hakkında konuşan Kazımkarabekir İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör; “İlçemizde bu tarz sosyal sorumluluk projelerinin uygulanması son derece önemlidir. Sağlıcakla Kal projesi de ilçemizdeki tüm  hasta ve yaşlılarımızı kapsayan, yardımlaşma ve dayanışma gibi değerlerimizi ön plana çıkaran bir proje. Bu proje için emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

 

Bu haber 2565 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..