Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu
Reklam

Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu

(KMÜ) Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni düzenlendi.

30 Mayıs 2019 - 14:15 - Güncelleme: 30 Mayıs 2019 - 14:32

Törene KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Kaymakam Vekili İbrahim Gökmen, Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Üner, Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Demirel, üniversite personeli, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreni öğrencilerin sergiledikleri tiyatro oyunları ve ‘sunam’ türküsünün seslendirilmesi ile devam etti. 
“Tarih, biz yeni mezunlara hayatımızda yepyeni bir dönemi işaret etmektedir”
Törenin açılış konuşmasını yapan okul birincisi Gamze Bulut şunları söyledi: “Bugün; beni, arkadaşlarımı, hocalarımızı ve siz değerli ailelerimizi hüzünlendiren bir gündeyiz. Lakin hayatımızın bir sayfasını acı tatlı hatıralarla kapatırken yeni beklentiler, umutlar ve kaygılarla yeni bir sayfayı açıyoruz. Tarih, biz yeni mezunlara hayatımızda yepyeni bir dönemi işaret etmektedir. İçinde bulunduğumuz dönem, ülkemiz için emanete sahip çıkma gerekliliğini en çarpıcı haliyle vurgulamaktadır. Dünyanın neresinde çalışsak da hangi mesleği yapsak da büyük bir sorumluluk bizimle birlikte olacak. Dinamik, değişime yön veren, sorgulayan, eleştiren ve eleştiriye açık bireyler olarak mezun olmak en büyük temennimiz.”
“Üniversitemizin kuruluş tarihinde mezun olma gururunu yaşıyorsunuz”
Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Demirel ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Mezuniyet töreni ile ortak bir sevinci hep birlikte yaşıyoruz. İki yıl önce ailelerinden emanet olarak aldığımız evlatlarımızı bugün daha donanımlı ve akademik eğitimlerini tamamlamış bir şekilde yine ailelerine teslim ediyoruz. Üniversitemizin kuruluş tarihi olan 29 Mayıs’ta mezun oluyorsunuz. Bu da sizin için ayrı bir gurur ve sevinç kaynağı olacaktır.   Mezuniyet sonrasında yaşayacağınız hayat için hepinize başarılar diliyorum. Allah hepinizin yolunu açık etsin.”
“Durmaksızın uğraş vermeye, iyiyi ve doğruyu bulmaya gayret göstermelisiniz”
Törende konuşan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül ise mezuniyet sevinci yaşayan öğrencilere seslenerek şöyle konuştu: “Kişinin herhangi bir meslekte yeterlilik kazanması için iş deneyimi ve mesleki tecrübe son derece önemli olsa da üniversitelerin evrensel ikliminin ve herkesi kucaklayan akademik ortamının kişiye katacakları asla göz ardı edilmemelidir. O yüzden ben sizlere eğitiminizi hayat boyu sürdürmenizi ve en azından aldığınız önlisans eğitiminizi lisansa tamamlamanızı tavsiye ederim. Böyle yaptığınız takdirde mesleğinize bakış açınızın daha da gelişeceğine hiç kuşku yoktur. Unutmayın ki bu hayat yolu öyle ya da böyle tamamlanacaktır. Fakat aslolan bu yolculuğu yüz akıyla ve gönül rahatlığıyla tamamlamaktır. Onun için de durmaksızın uğraş vermeye, alın teri dökmeye, iyiyi ve doğruyu bulmak için elinizden gelen çabayı göstermeye gayret etmelisiniz.”
Rektör Akgül’ün konuşmasının ardından Yüksekokul birincisi Gamze Bulut’a hediyelerini verirken Bulut, mezuniyet kütüğüne isminin yazılı olduğu plakayı çaktı. Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve mezun öğrencilere mezuniyet belgelerinin takdim edilmesi ile devam eden tören, mezun öğrencilerin tek bir ağızdan mezuniyet andını okuması ve keplerin havaya fırlatılması ile sona erdi.

Bu haber 1779 defa okunmuştur.