Reklam
Kazım Karabekir’de Yaşlılara Anlamlı Ziyaret
Reklam
Reklam

Kazım Karabekir’de Yaşlılara Anlamlı Ziyaret

Kazımkarabekir Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından organize edilen ve Kazımkarabekir İlçe Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı ve Kazımkarabekir İlçe Milli Eğitim Müdürü Selmani Karaçam’ında katıldığı etkinliklerde ilçe deki yaşlılar ziyaret edildi.

Reklam
01 Mart 2016 - 14:22 - Güncelleme: 01 Mart 2016 - 15:37

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Ziyaretlerle ilgili açıklama yapan Kazım Karabekir İlçe Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı; “Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve onların rahat bir yaşam sürdürmelerini sağlamak bizim en önemli görevlerimiz arasındadır. Yaşlılarımıza ihtiyaç duydukları her konuda destek vermeye gayret ediyoruz. Onlara olan sevgimizi ve saygımızı her daim hissettirmemiz gerekir. Kazım Karabekir Çok Programlı Anadolu Lisesi değerli öğretmen ve öğrencileriyle birlikte yaşlılarımıza ziyarette bulunuyor, onların ihtiyaçlarını bir nebze olsun karşılamak istiyoruz. Bu etkinliklerde bizimle birlikte olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konuyla ilgili olarak Kazım Karabekir İlçe Milli Eğitim Müdürü Selmani Karaçam; Kazım Karabekir Çok Programlı Anadolu Lisesinin başlattığı bu güzel etkinliğe  Kazım Karabekir İlçe Milli Müdürlüğü olarak oldukça önem veriyoruz. Yaşlılarımız geçmişimizle günümüz arasında bir köprü vazifesi gören en değerli varlıklarımızdır. Bize düşen görev onların asla yalnız olmadıklarını hissettirmektir. Bu anlamlı etkinlikte az da olsa onların yanında olabildiysek ne mutlu bizlere dedi.

Kazım Karabekir Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Tüncer; “dünyada ve özellikle ülkemizde her geçen gün yaşlı nüfusu artmakta. Buna bağlı olarak yaşlı bakım personeline olan ihtiyaç da artmaktadır. Ülkemizin gelecekte de bu ihtiyacını göz önünde bulundurarak okulumuzda Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Bölümünü açtık. Bu bölüm sayesinde evde ve kurumlarda bakıma muhtaç hasta ve yaşlılarımıza hizmet verecek personel yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Öğrencilerimizin hem deneyim kazanmaları hem de ilçemiz genelinde bakıma muhtaç olan yaşlılarımıza ziyarette bulunmak için güzel bir etkinlik başlattık. Bu etkinlikte bizlere destek olan Kazım Karabekir İlçe Belediyesine teşekkür ediyoruz. Yaşlı ve hastalarımızı evlerinde ziyaret ederek onların günlük kişisel bakımlarını karşılıyoruz ve şeker, tansiyon, kolesterol gibi değerlerini ölçüyoruz. Bu anlamlı etkinliği uzun seneler devam ettirme niyetindeyiz. Ben bu etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bu haber 2826 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..