Reklam
Reklam
KARDOF’DAN BIÇAKÇI KÖPRÜSÜ YÜRÜYÜŞÜ

KARDOF'DAN BIÇAKÇI KÖPRÜSÜ YÜRÜYÜŞÜ

Karaman Doğa Sporları Fotoğrafçılık Gençlik ve Spor Kulübü

12 Mart 2019 - 15:14
Reklam

KADINLAR GÜNÜ ÖZEL BIÇAKÇI KÖPRÜSÜ YÜRÜYÜŞÜ

Derneği(KARDOF) 10 Mart  Pazar günü Özdemir Köyü Bucakkışla Bıçakçı Köprüsü yürüyüş etkinliği ve kültür gezisi gerçekleştirdi.

KARDOF Yönetim Kurulu üyesi Yakup Tamer Çıtlak yaptığı açıklamada:  "Dünya Kadınlar günü kapsamında her yıl bayan katılımcılarımız için ücretsiz yaptığımız etkinliklerden birini daha tamamladık.

Pazar günü sabah hava kapalı, puslu ve sisli bir yolculukla karlarla bizi karşılayan Özdemir Köyü'ne geldik. İki araçla tam 34 kişi köy camisinin önünde kısa bir bilgilendirme sonrası 1200 Rakımdan 450 rakıma ineceğimiz Bucakkışla Kurucabel yolu uzaktan görünüyordu. Toplamda 8 km sürecek yürüyüşümüze başlamıştık, ilk inişte dik bir yamaçtan sonra patika yoldan yürürken yanımızda akan küçük çayın şırıltısı içinde yer yer küçük şelalerde durduk.

Zeytinliklerin içinden ilerlerken aşağıda Göksu nehri ve Bıçakçı Köprüsü göründü. Yürüyüşün bitişinde yanımızda getirdiğimiz sucukları baharın geldiği Bucakkışla Bıçakçı köprüsünde yaktığımız mangalda pişirip afiyetle yedik.

Tüm katılımcılara teşekkür eder haftaya 17 Mart Pazar günü yine her yıl yaptığımız Karadağ zirve kar yürüyüşünde buluşma dileklerimizle ayrıldık." dedi.

Bu haber 923 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALLAH RAHMET EYLESİN
ALLAH RAHMET EYLESİN
İHBAR VE ŞİKAYETLER DİKKATE ALINIYOR
İHBAR VE ŞİKAYETLER DİKKATE ALINIYOR