Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
Reklam

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

18 Eylül 2019 - 12:11

“Tarihinin her döneminde hür yaşamayı, bağımsızlığını ve istiklalini her koşulda korumayı ilke edinen aziz milletimiz bu değerlerine karşı gerçekleştirilen tüm saldırılara cesaretle karşı koymuş; vatanına, bayrağına ve istikbaline sahip çıkmıştır. Üzerinde yaşadığımız toprakları bize yurt kılan şanlı zaferler, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadelenin eseridir. 

Devletimizin ve milletimizin bekasını her şeyin üstünde tutan gazilerimiz ve şehitlerimizin emanetlerine milletçe sahip çıkarak mukaddesatımızı gelecek nesillerimize aktarmak hepimizin asli görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu ülkenin her bir karışı için borçlu olduğumuz tüm şehitlerimize ve kahraman gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, halen hayatta olan gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”

Bu haber 533 defa okunmuştur.