Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
KARAMANLI GURBETÇİLERİMİZ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KARAMANLI GURBETÇİLERİMİZ

Hollanda’nın Başkenti Amsterdam’da,  Hollanda Karamanlılar Federasyonu’na (HOKAF) bağlı Avrupa Morcalılar Köyü Derneği , ‘Arabaşı Günü’ tertip ederek hemşerileriyle hasret giderdi.

28 Ocak 2019 - 16:24
Reklam

“MORCALILAR ARABAŞI GÜNÜNDE BULUŞTU”

Rhone Salonu’nda gerçekleşen arabaşı programına ilk defa olmasına rağmen, 500 kişi katıldı.

Sunuculuğunu……yaptığı program Ramazan Kara’nın Kuran tilavetiyle başladı ve devamında İstiklal Marşımız hep bir ağızdan okundu.

Hollanda’nın çeşitli şehirlerinden gelen Morcalıları kapıda ağırlayan Başkan Ahmet Can, bu etkinliğin bir ilk olduğunu, bu gibi etkinliklerin, Morcalılı hemşerilerimizi daha da kaynaştıracağını, birlik ve beraberliğimizin gelecek nesillere örnek olacağını, söyledi.

Aslen Morcalılı olan ve Hollanda’da yaşayan Aşık Çağları, duygulu Türkülerle geceye katılan misafirlerin memleket hasretini azda olsa dindirdi.

Arabaşı Gecesine, Hollanda Bardaslılar Dernek Başkanı Rıza Görer, İşadamları Adem Güneş, Zekeriya Arslan, Musa Arslan, Hollanda’daki DENK Partisi’nin Avrupa Parlamentosu adayı hemşerimiz Ayhan Tonca, yine DENK Partisinden Kuzey Hollanda Eyalet meclis üyeliği seçimlerinde 6. Sıradan aday olan hemşerimiz Ayşe Konuksever ile Morcalılar katıldı.

Türküler eşliğinde devam eden arabaşı ikramı sonrasında yapılan yemek duası ile, gece güzel bir şekilde tamamlanmış oldu.

Reklam
Bu haber 2033 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ KARAMAN SEÇİM 2019
AK PARTİ KARAMAN SEÇİM 2019
CHP KARAMAN SEÇİM 2019
CHP KARAMAN SEÇİM 2019