• BIST 79.398
  • Altın 125,520
  • Dolar 3,0865
  • Euro 3,3676
  • Karaman 4 °C
  • Konya 3 °C
  • Ankara 3 °C
  • Antalya 15 °C
  • İçel 17 °C

Karaman’a İki Şeker Milletvekili Adayı

Osman BURÇAK

Toplumumuzda sıkça kullanılan “şeker gibi” deyiminin Ak Parti Milletvekili adayları için gibisinin fazla olduğunu düşünüyorum. Hakikaten Karaman’ımıza iki şeker aday.  Birisinin soyadı şeker, bir diğerinin ise yaptığı iş ve kendisi  şeker.

Dün olduğu gibi bugünde Karaman’ın siyasetçileri Ankara’da ülkemizin yönetiminde söz sahibi olacak gibi. Karaman’da siyaset Sayın Lütfi  ELVAN’la beraber tavan yapmış ve seviye kazanmıştı. Özellikle Sayın Lütfi ELVAN’ın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı döneminde Karaman, yapılan yatırımlar ile Ülkemizde marka şehir olma yolunda önemli mesafeler aldı. Ülkemizin ilk akıllı şehri oldu. Sayın Lütfi ELVAN’ın adaylığının büyükşehirlere kaydırılması basında yer alınca herkes onun boşluğunun nasıl doldurulacağını konuşmaya başlamıştı.  

Sayın Başbakan’ımız Karaman için öyle bir karar verdi ki, Sayın Lütfi ELVAN’ı aratmayacağına inanıyoruz.
 
Sayın Recep KONUK  bütün Türkiye’nin yakından tanıdığı bir şahsiyet. 1956 yılında Konya’nın Çumra ilçende doğmuş,  4 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra Çumra da bir dönem Belediye Başkanlığı yapmış, Belediye Başkanlığı döneminde Çumra Şeker AŞ. yi  kurmasıyla yıldızı parlamaya başlamıştır. Aralarında yılın girişimcisi, tüketici dostu, yılın yenilikçisi, yılın çevrecisi gibi ödüllerinde bulunduğu çok sayıda ödüle layık görülen Konuk, topluma karşılıksız hizmetleri,  öncülük ettiği sosyal sorumluluk projeleri  ile 2010 yılında Dünya Gıda Gününde madalya ile ödüllendirilmiştir.

Rahmetli ERBAKAN Hoca bun dan  45 yıl önce ülkemizde yerli çivi bile üretilemezken, Anadolu’nun Başşehri  Konya’da Gümüş Motor fabrikasını kurarak Anadolu insanına yeni ufuklar açmıştı. Rahmetli ERBAKAN bu ülkenin kalkınması için olmazsa olmazının yerli üretim ve Ağır Sanayi olduğunu hiç dilinden düşürmemiş ve bu uğurda hakkın rahmetine kavuşmuştur. Anadolu insanının horlandığı, hiç hesaba katılmadığı dönemler de  Anadolu insanının ufkunu açmış, ona sadece yönetilen değil  yöneten de olabileceği hedefini göstermiştir.

Merhum ERBAKAN’ın O gün açmış olduğu yoldan bu güne kadar Anadolu’dan çok müteşebbisler çıkmıştır. Fakat son 20 yıla damgasını vuran, TORKU GRUBUN da  örnek çalışmalara imza atan, Sayın Recep Konuk bunların hepsini geride bırakmıştır. Sayın KONUK kendisinden sonraki gelecek nesillere Anadolu insanının gücünü ve azimle çalıştığı zaman neler yapılabileceğini göstermiştir. Kısacası Anadolu insanının önünü ve ufkunu açmıştır. Birçok hayırlı işlere öncülük eden Sayın KONUK’a Anadolu insanı minnettardır.  

Sayın Recep KONUK’un yaptığı çalışmaları Anadolu insanı gıpta ile izliyor ve takip ediyor. Özellikle ülkemize kazandırdığı 12 milyon ağaç var ki, yol boylarından gelip geçen milyonlar kendisine hayır dua ediyor. “Bu dünyada yaptıklarınızı Allah için yapmıyorsanız boşuna yapıyorsunuz.” Hadisini kendisine düstur edinen Sayın KONUK , insanlarımızın birbirine karşılıksız selam bile vermediği günümüzde, insanlığa karşılıksız yapmış olduğu yardım ve hizmetlerle günümüz insanının beyninde yeni ufuklar açmıştır.

Sayın KONUK’u, Anadolu insanı ve Taşeli halkı daha Milletvekili adayı olmadan kendilerini sevdi. Market reyonlarında “TORKU” nun ürünlerini görmek  Anadolu insanını son derece mutlu etmiş ve onlarla beraber Sayın Recep KONUK’u da sofralarınza konuk etmiştir.

Sayın Recep KONUK’tan Başta Karaman  olmak üzere Taşeli halkı siyasi yatırımlarının yanı sıra, TORKU GRUBU’nun yatırımlarını da bekliyor.  Yapmış olduğu ticari yatırımlarda Konya – Karaman ayırımı yapmadan yatırım ağını genişleteceğinizden hiç şüphemiz yok. Bunun yanında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Lütfi ELVAN  ’ın da Karaman ve Taş eli bölgesindeki yatırımları sonuna kadar destekleyecek ve takip edeceğinden eminiz.
 
Sayın Recep ŞEKER Karaman doğumlu olup ilk, orta ve lise tahsilini Karamanda tamamlamış bir Karaman sevdalısı. Geçtiğimiz yıllarda Karaman Sağlık İl Müdürü olarak Karaman’a ve Taşeli Bölgesine hizmet etme fırsatı bulmuş  ve insanlarımıza kendisini sevdirmeyi başarmış bir kardeşimizdir.
              
Sayın Recep KONUK ve Recep ŞEKER  kardeşimiz’in Milletvekili adaylıklarının başta Ülkemize ve Karamanımıza olmak üzere, kendilerine de hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun.              

Bu yazı toplam 2362 defa okunmuştur.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, videolar ve her türlü içeriğin tüm hakları larende.com'a aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa içeriğin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz. larende.com; İHA ve DHA abonesidir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2002 Larende Karaman Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0338 214 5757 | Faks : 0338 214 5757 | Haber Scripti: CM Bilişim