KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Reklam
Reklam
Reklam

KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Çelik ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan ALKAN 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladılar.

Reklam
09 Aralık 2019 - 16:15

KARAMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI´NDAN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

“İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısında kabul edildiği “10 Aralık 1948” tarihinden itibaren her bireye düşen görev ve sorumlulukların hatırlatılarak insan hak ve özgürlüklerine karşı duyarlılığın arttırılması için Dünya İnsan Hakları Günü’nün  71. yıl dönümünü kutlamaktayız. İnsan onuru ve eşitlik, insan hakları fikrinin merkezinde yer alan iki temel değerdir. Bütün insanların eşit olması, insan haklarını evrensel kılar, insan hakları daha iyi ve onurlu bir yaşam için gerekli olan temel standartlar tanımlandığında anlaşılabilir.

İnsan haklarının korunması ve geliştirilmesi, demokratik bir rejimin vazgeçilmez öğeleridir. Demokratik rejimin sağlam temeller üzerinde yükselmesinde, insan haklarına saygıya verilen önem belirleyici bir role sahiptir. Bir ülkede insan hakları alanındaki gelişme, toplumsal ve kültürel alandaki gelişmelerin de ön koşullarından biridir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde her alanda insan haklarının ön planda tutulduğu ve korunduğu güvenli bir geleceğe ulaşma arzusuyla, Dünya İnsan Hakları Günü’nü tebrik ediyor, bütün Türk Milletine sağlık, huzur ve mutlu yarınlar getirmesini diliyoruz” dediler.


Bu haber 1863 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şorba Mangal Artık Temizişletmem.com'da
Şorba Mangal Artık Temizişletmem.com'da
AK PARTİ'DEN HABER SİTEMİZE ZİYARET
AK PARTİ'DEN HABER SİTEMİZE ZİYARET