Karaman Önder İmam-Hatipliler Derneği
Reklam

Karaman Önder İmam-Hatipliler Derneği

Karaman Önder İmam-Hatipliler Derneği Başkanı Mehmet Sarı "Ramazan Bayramı" münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

03 Haziran 2019 - 16:56


Mehmet Sarı mesajında; 

Ramazan-ı Şerif ayında orucun derin manevi eğitimini, sahur ve iftarın bereketini, teravihin coşkusunu ve Kur'an tilavetinin kalbimizde huşu uyandırmasının sevincini derinden hissederek gönüllerimizi coşturup maneviyatımızı kuvvetlendirdik. Camilerimiz, cemaatle kılınan namazlarla ayrı bir canlılık kazandı. Ellerimiz her zamankinden daha çok iyiliğe açıldı. Fakirleri, kimsesizleri gözeterek, düşkünlere yardım ederek yardımlaşmanın ve dayanışmanın, hayırda yarışmanın, yaraları sarmanın, insanların derdiyle dertlenmenin en güzel örneklerini sergiledik. Bizde Karaman Önder olarak "Bir Mezun Bir Yetim" projemiz ile başta yetim, öksüz öğrencilerimiz olmak üzere ihtiyaç sahibi 250 öğrencimize bayramlık giydirerek sevinçlerine ortak olduk. Okullarımızda yaklaşık 1000 öğrenciye iftar ve sahur verdik. Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi ailelere yaklaşık 5000 lira değerinde yardımda bulunduk. Bu çalışmalarımızda zekat ve fitrelerini bize ulaştıranlara ve bizleri bu hayra vesile kılan tüm hayırseverlerimize bu vesileyle teşekkür ederiz. Allah razı olsun.

Tüm bu iyilik ve güzelliklerin iç dünyamıza kattığı sevinçle Ramazan Bayramına ulaşmış bulunmaktayız.

Bayramlar; neşe ve mutlulukların hep birlikte paylaşıldığı zamanlardır, Yüce Rabbimizin biz kullarına katından sunduğu bir müjde ve mükâfattır. Bayramlar; berekettir, umuttur, özlemdir, yarınlar için niyettir, duadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam Aleminin Ramazan bayramını kutluyor, Bayramın tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice bayramlara kavuşmayı, bütün İslam aleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum."dedi

Bu haber 672 defa okunmuştur.