Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Karaman Marangozlar, Mobilyacılar ve Hizarcılar Odasından Sitemize...
Reklam

Karaman Marangozlar, Mobilyacılar ve Hizarcılar Odasından Sitemize Ziyaret

Karaman Marangozlar, Mobilyacılar ve Hizarcılar Odası başkanlığına aday olan Mustafa Şen iddialı projelerle geliyor.

11 Ocak 2018 - 19:53
Reklam

Karaman Marangozlar, Mobilyacılar ve Hizarcılar Odası başkanlığına aday olan Mustafa Şen iddialı projelerle geliyor.

Karamanın tanınmış simalarından Mustafa Şen 19 Ocak 2018 Cuma günü yapılacak olan Marangozlar, Mobilyacılar ve Hizarcılar Odası başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Sektöre küçük yaşlarda atılmış, azim, kararlılık ve ahşap sevgisiyle yoğrularak bugünlere gelen Mustafa Şen, Oda Başkanlığına adaylığındaki en büyük etkenin eksikliklerin giderilmesi, mesleği tekrar canlandırma ve yeni işlerin yapılması gerektiğini dile getirdi.

 İş hayatının kanayan yaralarına merhem olmak ve esnafımızın sıkıntılarını bir bir ele alarak bugüne kadar yapılmamış birçok konuda adımlar atmak için aday olan Şen, Sektöre farklı bir bakış açısı getireceğini açıkladı.

 PROJELERİMİZ NELER?

 * Sanayi sitesinin kanayan yarası olan çırak eksikliğinin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılması. * Üniversite ile iş birliği içerisinde olarak ustalarımızın daha donanımlı bir hale gelmesi için konferanslar düzenlenerek eğitimler alması.

 * Esnafımızın haricinde Mobilya odamıza kayıtlı ve işyeri olmayan kişilerin haksız rekabet yaparak fiyat dengesini bozup esnafımızın zarara uğramasının önüne geçilmesi.

* Ölçüm ve tamir işlemlerine belli bir bedel standartı getirerek esnafımızın zaman ve para kaybının önüne geçilmesi. USTAM KART PROJESİ

*Esnafımızın temel giderleri olan Sağlık, Akaryakıt, Market, Kırtasiye gibi ihtiyaçlarının teminin de oda olarak tedarikçi firmalarla antlaşmalar yaparak esnafımızın, odamıza özel indirimlerden yararlanmasını sağlamak.

* Karaman'ın mobilya üretiminde Türkiye'de söz sahibi olmasını sağlamak için ilk adımların atılması.

 * Esnafımızın sektöründeki yenilikleri yakından takip edebilmesi için Mobilya Fuarı, Yapı Fuarı, Makine Fuarı, Yurt içi ve yurt dışında düzenlenen fuarlara katılımların sağlanması için teşvik edilmesi. * Mobilya sektöründe başarılı olmuş illere geziler düzenlemek.

 * Esnafımızın fuarlara stand açması için teşvik etmek ve Destekler hakkında bilgilendirme seminerleri düzenlemek.

* Karaman'da Mobilya Fuarı açmak için gerekli çalışmalar yapmak.

* Esnafımızı kaynaştırma adına iş dünyasının yanı sıra sosyal aktivitelere teşvik etmek için gerekli çalışmalar yapmak.

 * Ülkemizdeki tarihi ve turistik kentlerine geziler düzenlemek. MUSTAFA ŞEN KİMDİR? Mustafa Şen 1976 yılının Aralık ayında Karaman'da dünyaya geldi. Eğitim hayatını bitirdikten sonra, baba mesleği olduğu ve ahşaba olan ilgisinden dolayı iş hayatına Baba Hasan Ali Şen'in eski sanayi sitesindeki marangoz atölyesinde erken yaşta çalışmaya başladı. Birbirini takip eden yılların ardından ağabeyi Hasan Hüseyin Şen ile birlikte azimli çalışmalarının karşılığı olarak işyerini Yeni Sanayi Sitesine taşıdılar. İş sektörünü marangozluktan Keresteciliğe döndürdükten sonra her türlü ağaç biçme ve işleme işlerine yöneldiler. Ahşaba olan sevigisini tekrar hayata geçirmek isteyen Mustafa Şen, Karaman'da Marangozluk mesleğinin bitme seviyesine geldiğini farkredip tekrardan mesleğini canlandırma hevesiyle bu sektörde yeni işler yapması gerektiğini farketti. Bu vizyonla hareket ederek diğer meslektaşlarını teşvik edecek işlere imza atmaya başladı.

 

 

 

Kaynak: Karaman Haber
Bu haber 1810 defa okunmuştur.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OZAN ARİF KARAMAN'DA
OZAN ARİF KARAMAN'DA
HUZUR VE GÜVEN..
HUZUR VE GÜVEN..