Reklamı Geç
Reklam
Karaman Lale Çiçeğiyle Güzelleşecek
Reklam
Reklam

Karaman Lale Çiçeğiyle Güzelleşecek

Atlas Lale Yönetim Kurulu Başkanı Latif Ateş, Vali Yardımcısı Ahmet Günaydın ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Orhan Özçalık ile birlikte Karaman Valisi Süleyman Tapsız’ı makamında ziyaret etti.

Reklam
23 Kasım 2016 - 08:42 - Güncelleme: 23 Kasım 2016 - 08:42

Ziyarette, Yönetim Kurulu Başkanı Latif Ateş, firmanın yürüttükleri çalışmalar hakkında Vali Tapsız’a bilgiler vermesinden sonra ilk etapta peyzaja uygun olarak başta okul bahçeleri olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarına ilgili firma tarafından lale çiçeği dikilmesi planladıklarını belirterek, projenin gerçekleşmesi durumunda Nisan  - Mayıs ayları içerisinde Karaman’da görsel bir şölen düzenleyeceklerini söyledi.
 
Vali Süleyman Tapsız,  “Anadolu'nun dünyaya armağanı olan, ismini bir devre vermiş, zarafeti ve güzelliği ile insanları büyüleyen, aynı zamanda Milli çiçeğimiz olan lalenin, Anadolu'ya tekrar kazandırılması önemli bir gelişmedir. Üretici firmalarımızın son zamanlarda yapılan projelerle ülke genelinde lale çiçeğinin yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalarını destekliyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
 
Ziyaret, hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Bu haber 1709 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..