Reklamı Geç
Karaman KYK’da Mezuniyet Kınası ve Türkü Gecesi
Reklam
Reklam
Reklam

Karaman KYK'da Mezuniyet Kınası ve Türkü Gecesi

Kredi ve Yurtlar Kurumu Karaman İl Müdürlüğüne bağlı Karaman ve Hatuniye Yurtlarında barınan kız öğrencilerimiz için bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz “Mezuniyet Kınası” yapılmıştır.

Reklam
11 Mayıs 2017 - 15:40 - Güncelleme: 11 Mayıs 2017 - 15:49

Stres ve heyecan içerisinde mezun olma telaşında bulunan öğrencilerimizi bir parça rahatlatmak ve mutlu etmek adına gerçekleştirdiğimiz etkinlik, tüm öğrencilerimizin yüzünü güldürdü. Kurum olarak en büyük amacımız; onlara birey olarak değerli olduklarını ve geleceğin en büyük mimarları gençlerimizin her an yanlarında olduğumuzu bilmelerini hissettirmektir.

Mezuniyet kınamızı taçlandırmak için yurdumuza gelen ÇEÇEN GRUP ORGANİZASYON’ un gerçekleştirmiş olduğu müzik şöleniyle kızlarımız oldukça eğlendiler. Karaman Yurdu Basketbol Sahasında açık havada yaptığımız program için günler öncesinden hazırlıklar yapıldı. Saha kapısı öğrencilerimizle beraber süslendi. Kına taçları, tefler, dağıtmalık kınalar ve süsler öğrencilerimize dağıtıldı. İç volkanlar yakılarak, konfetiler patlatıldı. Kına türküsü eşliğinde Yurt Müdürümüz Fehime Yalçın tarafından öğrencilerimizin ellerine kına yakılmıştır.

Büyük bir coşku ile gerçekleşen programa katkılarından dolayı  KYK İl Müdürü Enver Yazıbaşı’ na, Karaman Yurt Müdürü Fehime Yalçın’a,Yurt Yönetim Personellerine ve ÇEÇEN GRUP ORGANİZASYON’ a teşekkürlerimizi sunarız.


Kaynak: karaman haberleri
Bu haber 4182 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karaman Eğitim Sektöründe Büyük Değişim
Karaman Eğitim Sektöründe Büyük Değişim