Karaman Kan Bağışında Bulunuyor
Reklam

Karaman Kan Bağışında Bulunuyor

Türk Kızılay'ı Kan Hizmetleri ekiplerinin yıl boyunca sürdürdüğü Kan Bağışı Kampanyasına Karaman'dan destek devam ediyor.

05 Ocak 2017 - 13:44 - Güncelleme: 05 Ocak 2017 - 14:04

YEM SANAYİ İLKOKULU’NDAN KAN BAĞIŞI Karaman Yem Sanayi İlkokulu okul idaresi, öğretmenleri ve öğrenci velileri kan bağışına destek verdi.

Türk Kızılay'ı Kan Hizmetleri ekipleri, Karaman Yem Sanayi İlkokulu salonunu kan verme merkezi seçti. Hava şartları nedeniyle 04 Ocak Çarşamba gününe ertelenen Yem Sanayi İlkokulundaki kan bağışına okul idaresi, okul öğretmenleri ve öğrenci velileri de destek vererek 1 günde 85 kişi kan verdi.

Kan bağışlarının ise bugün Karaman Belediyesi Sağlık Polikliniği içerisinde saat 11.30 ve 15.30 arasında devam edeceği öğrenilirken, her pazartesi ve perşembe günleri aynı yerde ve saate kan bağışı yapmak isteyenler için Kızılay ekiplerinin hazırda olacağı bildirildi.

KARAMAN DEVLET HASTANESİ KAN BAĞIŞI BEKLİYOR Karaman halkının kan bağışlarına olan ilgisi hiç bitmezken, Karaman Devlet Hastanesi Kan Alma Birimi de kan bağışına destek istediği öğrenildi. 0 Rh+ ve AB Rh+ kan stoğunun Karaman Devlet Hastanesinde azaldığı öğrenilirken, bu kan gruplarına kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşlardan sağduyu bekleniyor.

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 3408 defa okunmuştur.