Reklam
Reklam
Reklam
Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Sultanoğlu’nun 29 Ekim...

Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Sultanoğlu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Sultanoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

28 Ekim 2016 - 11:08

İl Müdürü Asım Sultanoğlu yayımladığı mesajında:

“Milletimizin hiç sönmeyen bağımsızlık aşkının sonucu olan Cumhuriyet, günden güne güçlenen demokrasimizle varlığını ebedileştirmiştir. Savaşlarla yorulmuş ve yokluk içerisindeki halkımızın büyük fedakârlıklarla kurduğu cumhuriyet, her geçen gün daha da güçlenerek bugünlere gelmiştir. Her yaşanılan zorluk Cumhuriyetimizi kavi kılmıştır.

En büyük eser olan Cumhuriyeti kuran, koruyan ve güçlendiren yine aziz milletimizdir. Gayri meşru girişimlerin milletimiz nezdinde kabul görmemesi, sahip olduğumuz demokrasi anlayışından ileri gelmektedir. 15 Temmuz’da, Türkiye Cumhuriyeti’ne, demokrasiye, milli iradeye, temel hak ve özgürlüklerimize karşı yapılmaya çalışılan darbe, milletimizin canı pahasına gösterdiği direnişle bertaraf edilmiş, tüm dünyaya bir kez daha emsal teşkil edecek bir destana dönüşmüştür.

Genç yaşlı demeden milletimiz, şanlı tarihimizden aldığı görev bilinciyle ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.´ diyerek bağımsızlık ve Cumhuriyetimizi daima koruyup savunacağını bir kez daha göstermiştir. 246 kardeşimiz, bu hain girişimi durdurmak için şehit olmuş, tüm şehitlerimiz gibi isimlerini tarihimize altın harflerle yazdırmışlardır.

Bu düşüncelerle, 93 yıldır gençliğini koruyan, asırlar ötesinden gelen birikimlerimizden beslenen Cumhuriyetimizi kuran, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehitlerimizi minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 1444 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..