Reklam
Reklam
Reklam
KARAMAN İL GENELİNDE KARLA MÜCADELE
Reklam

KARAMAN İL GENELİNDE KARLA MÜCADELE

Yoğun kar yağışı sebebiyle 7/24 teyakkuzda olan İl Özel İdaresi ekiplerini öncelikle karla mücadelede kullanılan araçların,

17 Ocak 2019 - 14:46


İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Ali Yener TERLEMEZ, İlimiz genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 7/24 esasına göre çalışan İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Şube Müdürlüğü ekipleri ile bir araya geldi ve atölyelerdeki araçların hazırlıklarını denetledi.

Yoğun kar yağışı sebebiyle 7/24 teyakkuzda olan İl Özel İdaresi ekiplerini öncelikle karla mücadelede kullanılan araçların hazırlık, bakım ve onarım işlerinin yürütüldüğü atölyede ziyaret eden TERLEMEZ, burada Yol ve Ulaşım Müdürü ile Atölye sorumlularından çalışmalar ile ilgili bilgi aldı ve çalışmaları yürüten personele teşekkür etti.

Ardından gece gündüz demeden kar mesaisinde görev yapan ekip çalışanları ile aynı sofrada bir araya gelen TERLEMEZ: “ Karla mücadele konusunda ekiplerimiz hiç ara vermeden, gelen her ihbar ve talebe yanıt vererek, 10 ayrı ekiple belirlenen güzergahlarda çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar. Öte yandan köy yollarımızın yanında 1.Toki Anadolu Lisesi, Mevlana İlkokulu, Larende Anadolu Lisesi, Yavuz Selim Ortaokulu ve Merkez Anaokulunda da ekiplerimiz kar temizleme çalışması yaptılar. Vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin ivedilikle çözülmesi için 7/24 görevlerinin başındalar. Ben de ekip arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum. İl Özel İdaresi olarak kapalı köy yolu ve mağdur vatandaşımız kalmaması için çalışmalarımızı özenle sürdürmeye devam edeceğiz.” Dedi.


Bu haber 1600 defa okunmuştur.