Karaman Devlet Hastanesi..

Karaman Devlet Hastanesi..

Karaman Devlet Hastanesinde tekrarlayan omuz çıkığında Artroskopi İşlemi Uygulanmaya başlandığı günden itibaren sevklerin önüne geçildi.

27 Ağustos 2019 - 16:27

Tekrarlayan Omuz Çıkığında Artroskopi İşlemi ile Sevkler Önlendi

Kol kemiğinin faklı nedenlerle kapsülü ve çevre dokuları yırtarak eklemden çıkmasına omuz çıkığı denir.İlk omuz çıkığı genellikle oldukça büyük bir travma ile oluşur. Yeterli tedavi olmuş veya olmamış kişilerde ikinci ve sonraki çıkıklar şaşırtıcı derecede kolay olabilir. İlk çıkık sonrası tedavi kurallarına uygun yapılmış bile olsa yeniden çıkma olasılığı vardır. Tekrarlayan çıkıklar omuz ekleminde bozulma ve kireçlenmelere neden olurken omuz çevresi kas ve tendonlarda kalıcı hasarlar oluşturabilir. 

Karaman Devlet Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr.Uygar Kıran Tekrarlayan Omuz Çıkığında Artroskopi işleminin  Karaman Devlet Hastanesinde yapıldığını bu sayede bir çok hastada sevklerin önüne geçildiğini vurguladı.

“Omuz yuvasının ön kısmında bulunan kapsül-kemik birleşmesindeki yetersizlik tekrarlayıcı omuz çıkıklarının en önemli nedenlerinden biridir. Artroskopi ile 3 küçük delik aracılığıyla kapsülü orjinal yerine dikiyoruz. Ameliyat sonrası süreçte hastalar günlük işlerini rahatlıkla yapabilirler.”dedi

Bu haber 588 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karmot Otomotiv destek verdi
Karmot Otomotiv destek verdi
İTFAİYE KONTROL ALTINA ALDI
İTFAİYE KONTROL ALTINA ALDI