KARAMAN DEVLET HASTANESİ’NDEN YENİ HİZMET!
Reklam
Reklam

KARAMAN DEVLET HASTANESİ'NDEN YENİ HİZMET!

24 Ekim 2019 - 15:56 - Güncelleme: 24 Ekim 2019 - 19:13
Reklam

Karaman Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ahmet Yılmaz, ERCP cihazı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada:

''Endoskopik Retrograd Kolanjiyo Pankreatografi (ERCP) safra yolları ve pankreas kanalının tanı ve tedavisinde kullanılan bir uygulamadır. ERCP Gastroenteroloji uzmanları tarafından özel bir endoskopi cihazı kullanılarak yapılır.

ERCP ameliyatsız olarak safra yolları ve pankreas kanalının darlıklarının tedavisi, taşlarının çıkartılması, cerrahi girişim sonrası oluşan safra kaçaklarının tedavisi gibi durumlarda yapılır. ERCP sayesinde safra yollarına yönelik ameliyat ihtiyacı azalmaktadır. İleri merkezlerde yapılabilen üst düzey bir gastroenteroloji uygulaması olan ERCP artık Karaman Devlet Hastanesinde yapılabilmektedir.

Kaliteli ve kesintisiz bir şekilde sağlık hizmeti verme konusunda hizmet çıtasını sürekli yükseltmeyi hedefleyen sağlık tesisimizde, bölge insanına yaraşır bir şekilde ileri teknoloji ürünü modern cihazlarla hizmet yarışımız devam edecektir. Bu bağlamda ileri düzeyde ve dünya standartlarına uygun ERCP cihazının hastanemiz bünyesine ve Karaman’a kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.'' dedi.

 

Bu haber 3133 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..