Karaman’dan Şırnak’a Sıcak Hediye
Reklam

Karaman'dan Şırnak'a Sıcak Hediye

Karaman'da sosyal medya üzerinden örgütlenen kadınlar Şırnak Çakır Söğüt Jandarma Komando Tuğay'ında vatani görevini yapmakta olan askerler için ...

18 Ocak 2018 - 16:34 - Güncelleme: 18 Ocak 2018 - 16:41

Karaman'da sosyal medya üzerinden örgütlenen kadınlar Şırnak Çakır Söğüt  Jandarma Komando Tuğay'ında vatani görevini yapmakta olan askerler için bir araya geldi. Yaklaşık 80 kadın zorlu kış şartlarında görev yapan askerlere boyunluk örüyor.

Karaman'da ev hanımı Ayşegül Eğilmez sosyal medya sitesi facebook'ta kurduğu gurupta Karamanlı kadınları bir araya getirdi. Gurupta sosyal sorumluluk projesi başlatan Eğilmez yaklaşık 80 kadınla birlikte Karaman Özel Hastanesinin destekleri ile sınırda görev yapan Mehmetçiklere askeri kamuflaja uygun haki renkli boyunluklar örüyor.

Gurup üyeleri ile Şener  kahvaltı salonunda bir araya gelen Eğilmez duyarlılık gösteren hanımlara teşekkür ederken, bu vatanı bekleyen Mehmetçiklerimizin yalnız olmadıklarını hissettirmek için buradayız dedi.

Sosyal bir sorumluluğu yerine getirerek farkındalık oluşturduklarının altını çizen Eğilmez; "Biz şuanda zorlu kış şartlarında sınır bölgesinde vatani görevini yapmakta olan askerlerimize boyunluklar örüyoruz. Devletimiz mutlaka askerlerimizin bütün ihtiyaçlarını karşılıyor. Askerlerimizin bunlara belki ihtiyaçları yok ama bir anne şefkatini, milletin desteğini hep yanlarında hissetsinler diye biz Karamanlı hanımlar olarak ellerimiz ile onlara boyunluklar örüyoruz.

Biz bu boyunluklar ile birlikte çocuklarımıza asker abileri için mektuplarda yazdıracağız. Artık çocuklarımızın içlerinden ne geçiyorsa, ne söylemek istiyorlarsa abilerine duygularını ifade edecekler. Bizler duyduk ki askerlerimiz kendilerine gelen mektuplara çok seviniyor ve mümkün olduğunca geri dönüş yapıyorlarmış. Bizler bizim için sınırda nöbet tutan askerlerimize şu mesajı vermek istiyoruz. Bu anneler sizinle, annelerin duaları sizinle" dedi.

Hedeflerinin en az iki birlik olduğunu belirten Eğilmez; "Şuan görüşme yaptığımız birlik Şırnak Çakır Söğüt Jandarma Komando Tuğayı. Elimizde bitmiş olan 350 civarında boyunluk var. Ellerinde hala boyunluk ören hanımlarımız var. Bizim amacımız kısa sürede bu sayıyı 1000'e tamamlayarak en az iki birlikteki askerlerimize ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.

Sosyal medya üzerinde gezinirken gurubu fark ettiğini söyleyen emekli öğretmen Suzan Özpeynirci " Gurubun faydalı işler yaptığını gördüm. Bir emekli öğretmen olarak ihtiyar olmayacağız, topluma hizmet ederek bahtiyar olacağız diyorum. Zorlu şartlarda görev yapan askerlerimiz kışın üşümesin diye bir etkinlik tertiplendi. Bende kendi ellerimle bu boyunluğu ördüm ki askerlerimizden bir tanesi kışın üşümesin diye" dedi.

Kaynak: Karaman Haber
Bu haber 2205 defa okunmuştur.