Reklam
Reklam
Karaman’da’’Yaya Öncelikli Trafik’’ etkinlikleri

Karaman'da''Yaya Öncelikli Trafik'' etkinlikleri

İçişleri Bakanlığı tarafından ''Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın'' sloganıyla tüm Türkiye’de farkındalık etkinlikleri yapılıyor.

06 Şubat 2019 - 12:49
Reklam

İçişleri Bakanlığı tarafından ''Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın'' sloganıyla 2019 yılı ''Yaya Öncelikli Trafik'' yılı ilan edilmesine yönelik çalışma yapacak olan Karaman Valiliği tüm kamu, kurum ve kuruluşların katılımları ile  ''Yaya Öncelikli Trafik'' etkinliği gerçekleştiriyor. 

"2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 74. maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle; ‘Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar.’ hükmü getirildi.

Bu  amaçla İçişleri Bakanlığı tarafından ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganıyla 2019 yılı '’Yaya Öncelikli Trafik’ yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek kampanya yapılması kararlaştırıldı.

Yapılacak kampanya faaliyetlerinin başlatılması ve etkin bir farkındalık sağlanması için 6 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 12.00-13.30 saatleri arasında  tüm illerde ve ilçelerde eş zamanlı olarak  devletin tüm unsurlarının farkındalık eyleminde olduğunu göstermek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek

Yıl boyunca yapılacak kampanya faaliyetlerinin başlatılması ve etkin bir farkındalık
sağlanması için 6 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 12.00-13.30 saatleri arasında
Cumhuriyet Parkında Karaman Valisi Fahri Meral, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının
Yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Öğrenciler, Yaşlı ve Engelli bireylerin
katılımı ile ''Yaya Öncelikli Trafik'' etkinliği gerçekleştirilecek.
 

Bu haber 711 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Hüseyin Mehmet Çavaş Kur'an Kursu
Hüseyin Mehmet Çavaş Kur'an Kursu
ERMENEK BELEDİYESİNDEN KADINLARA JEST
ERMENEK BELEDİYESİNDEN KADINLARA JEST