Reklam
Reklam
Reklam
Karaman’da Ayağı Kırılan Kadın Sırtta Taşındı
Reklam

Karaman’da Ayağı Kırılan Kadın Sırtta Taşındı

Karaman’da yoğun kar yağışı nedeniyle geçtiğimiz çarşamba günü öğle saatlerinde okullar tatil edildi. Ermenek İlçesi'nde ise kent merkezinde yüksekliği 60 santimetreyi aşan kar nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Ayağı kırılan bir kadın, sağlık görevlisinin sırtında yaklaşık 100 metre taşınıp ambulansa alındı.

23 Aralık 2016 - 10:32 - Güncelleme: 04 Ocak 2017 - 10:43

Karaman'da yoğun kar yağışı nedeniyle dün öğle saatlerinden itibaren eğitime ara verildi. 129 köy yolundan 123’ü ulaşıma kapalı. Karaman'ın, güneyindeki Taşeli platosunda bulunan 1300 metre rakıma sahip Ermenek İlçesi'nde ise iki gündür aralıksız yağan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yüksekliği 60 santimetreyi aşan kar nedeniyle park halindeki bazı araçlar adeta kar örtüsünden görünmedi. Yüksek kesimlerde ise kar kalınlığının 1.5 metreye ulaştığı belirtildi.

Ermenek- Konya, Ermenek -Mut, Ermenek- Alanya karayolu ise ulaşıma kapandı. Buzdolabının devrilmesi sonucu ayağı kırılan bir kadın hasta, mahalle aralarındaki sokakların karla kaplı olması nedeniyle sağlık görevlisinin sırtında yaklaşık 100 metre taşındıktan sonra ambulansa alınarak hastaneye götürüldü.

Kaynak: Karaman Haberleri - DHA
Bu haber 21812 defa okunmuştur.