• Zirve
SPOR Haber Girişi : 17 Nisan 2019 08:29

KARAMAN BELEDİYE MECLİSİ..

Karaman Belediyesinde Başkan ve Meclis Üyeleri,

3 ADAM ' DAN 2 GOL
Karaman Belediyesinde Başkan ve Meclis Üyeleri yemin ederek göreve başlarken, yapılan Meclis Başkan Vekil ve Encümen Üyelikleri seçimlerinde AK Parti Meclis üyeleri resmen kaybetti.

Cumhuriyet Halk Partili 3 meclis üyesi, mecliste görev dağılımı esnasında AK Parti ve MHP'li 27 meclis üyesine müthiş 2 gol attı.

Biri başkanvekilliği bir diğeri encümen üyesi olmak üzere 2 Başkanlığı CHP aldı. İl Genel Meclisi başkanlık seçiminde ise Mustafa Atabay ve Adem Kapar birbirleri ile kapışırken, muhalefetin oyları ile Karaman İl Genel Meclisi Eski Başkanı Adem kapar yeniden başkanlığa seçildi.

31 kişiden oluşan Karaman Belediye Meclisinde Meclis Üyeliklei sayısının  17’sini AK Parti elinde bulundururken, oylamada alınan yenilgi Ak Parti camiasında da hüzünle sonuçlandı. AK Parti Hem Meclis Başkan vekilliği ve Encümen üyeliğinden hiç çıkarmazken, Meclis Başkanı 1. Vekilliğini MHP’li Mustafa Karaardıç,  2. Vekili ise CHP’li Onur Irgat oldu.

AK Parti Encümen üyeliklerinde de MHP’li Mahmut Güventürk, MHP’li Mustafa Aşkan ve CHP’li Mustafa Bülent Demir seçilmiş oldu.