Reklam
Reklam
Reklam
Karaman’a Kar O Tarihte Geliyor!

Karaman'a Kar O Tarihte Geliyor!

Meteorolojiden alınan bilgiye göre Kasım ayının sonunda Karaman'a kar yağmasının beklendiğini belirtilirken kış ayının ise soğuk ancak az yağışlı geçeceği kaydedildi.

23 Ekim 2019 - 21:05 - Güncelleme: 23 Ekim 2019 - 21:35

Karaman'da kasım ayı içerisinde sıcaklıklar ortalamaların altına düşecek.

Bu da Kasım ayı içerisinde özellikle Kasım'ın sonuna doğru kar yağışı olasılığını artırıyor ve yine kış dönemi boyunca kar yağışlarını alacak ama yağış çok düşük olduğu için kar yağışları çok uzun soluklu ve çok fazla olmayacak. 

Karaman'ı kuru, ayazı daha fazla bir kış bekliyor.

"DOĞAL HAYATTAN UZAKLAŞTIK"
Vatandaşlar ise Kasım ayının kar yağışı için erken olduğunu söylüyor. 
Karamanlı vatandaşlar, "Mevsimlerin düzensizliği, küresel ısınma, doğanın intikam alması. Yani başka söylenecek bir şey yok. İnsanın kendi eliyle yaşadığı çevrenin dengesini bozması. Bir doğal denge var. Bu denge insan eli ile bozuluyor. Sonuçlarına da katlanacağız. Seller, mevsimsel değişkenlikler. Bunlar hep sonuçları" şeklinde konuştu. 
Karın erken yağmasının oldukça normal olduğunu ifade eden vatandaşlar, "Doğal yaşantımızdan sürekli uzaklaşmış durumdayız. Hepsi ozon tabakasında etkili oluyor. Bunlar da iklim şartlarını değiştiriyor. Tümüyle geçmişimize baktığımız zaman, doğal yaşantımızdan uzaklaştık. Bu karın gelmesi artık normal. Belki yaz mevsiminde bile karı göreceğiz bu saatten sonra" dedi. 

 

Bu haber 17007 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..