Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Karaman’a İki Şehit Ateşi Düştü

Karaman'a İki Şehit Ateşi Düştü

Karaman'a İki Şehit Haberi geldi.

15 Nisan 2017 - 18:16 - Güncelleme: 15 Nisan 2017 - 19:22
Reklam

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi İki Yakalar bölgesindeki operasyon sırasında uçuruma düşerek şehit düşen uzman çavuşun Karaman’daki nişanlısına acı haber askeri yetkililer tarafından verildi.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Barış Düver’in (26), merkez Urgan Mahallesi’nde oturan nişanlısı Merve Koraş’ın (20), baba evine gelen Vali Yardımcısı Sezer Işıktaş ile Askerlik Şubesi Başkanı Albay Yurdakul Kazım Türkmen, aileye acı haberi verdi.

Şehit haberinin verilmesinin ardından yetkililer tarafından eve dev Türk bayrağı asıldı. “Temmuz ayında düğün yapacaklardı” Şehit nişanlısının yakınları operasyon sırasında uçuruma düşerek şehit olan Piyade Uzman Çavuş Barış Düver’in bu yılın Temmuz ayında düğünü olacağını söylediler. Şehit Düver'in cenaze törenin de Gaziantep'te yapılacağı öğrenildi. 

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde operasyon sırasında uçuruma düşerek şehit düşen 2 askerden birisi  Piyade Uzman Çavuş Barış Düver diğeri Binbaşı Kürşad Selim Şenol. Şenol Ermenek doğumlu Düver'in ise nişanlısı Karamanlı, ailesi ise Gaziantepte yaşıyor.

 

GENELKURMAY AÇIKLAMA YAPTI
Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan bilgilendirmede, şu ifadelere yerv erildi: "15 Nisan 2017 tarihinde saat 05:40 sularında, Şehit Tank Yüzbaşı İhsan Ejdar Operasyonu kapsamında; Hakkâri ili Yüksekova ilçesi İkiyaka/Davulcu Tepe mevkiinde pusu ve güvenlik maksadıyla bulunan birliğimizden üç kahraman silah arkadaşımız, bölgenin sarp, dik, buzlu ve havanın karanlık olması sebebiyle kayarak uçurumdan aşağıya düşmüşlerdir. Meydana gelen olay neticesinde iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız hafif yaralı olarak derhal Yüksekova Devlet Hastanesi'ne sevk edilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz."

Kaynak: Karaman Haberleri
Bu haber 30467 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2018 MİLLETVEKİLLİĞİ KARAMAN SEÇİM SONUÇLARI
2018 MİLLETVEKİLLİĞİ KARAMAN SEÇİM SONUÇLARI
CHP KARAMAN TEŞKİLATINDA MUTLULUK
CHP KARAMAN TEŞKİLATINDA MUTLULUK