Reklam
Reklam
Reklam
KAHVECİLER ODASINDAN AÇIKLAMA
Reklam

KAHVECİLER ODASINDAN AÇIKLAMA

Karaman Kahveciler Büfeciler ve Kafeteryacılar Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Elitok, yaptığı açıklamada;

Reklam
03 Haziran 2020 - 15:53

"Kahveci esnafımız 2. kez karantina altına alındı. Bizler devletin aldığı kısıtlamalarla ilgili tüm kurallara uyduk. Fakat avm’ler açılıp alışveriş olanağı tanınıp bir kişinin bir elbiseye onlarca insanın eli değerek aldığı bir elbise kadar olamadık.

Oyunların oynanmadığı bir mekânda ne kadar iş yapabiliriz, ne kadar para kazanabiliriz, kazandığımız para çalıştırdığımız işçinin günlük yevmiyesini karşılamaz.

Alınan bu karar bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Bu şekilde açılacağımıza karar verilip kapalı kalmamız daha mantıklı olurdu. En azından sadece kiralarımız ile uğraşır en az zararla sınırlı kalırdık. 75 günlük süreçte hiçbir şekilde maddi destek görmedik, ( verilen %4.5 faizli kredi hariç) .zorumuza giden binlerce bu işten ekmek yiyen insanların bu şekilde mağdur edilmesidir. 

Ayrıca esnaf dostu sayın belediye başkanımız savaş kalaycı ve başkan yardımcılarımıza, ongun müdürümüz turan uysal ve görevli arkadaşlara işyerlerimizi dezenfekte yapıp verdikleri hediyelerden dolayı odam, yönetim kurulum ve esnaf arkadaşlarım adına teşekkür ederim."dedi.


Bu haber 2973 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..