Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam
KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN

Sitemize Ulaşan Kadir Gecesi Mesajları

10 Haziran 2018 - 00:17
Reklam

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER,

ŞEKER mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bereketi ve mağfiretiyle evlerimize ve gönüllerimize misafir olan rahmet, mağfiret ve cehennemden kurtuluş ayı, on bir ayın sultanı mübarek Ramazan-ı Şerif’in veda ediyor olmasının burukluğunu, bin aydan daha hayırlı en nurlu ve en feyizli gece Kadir gecesine ulaşmanın sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz.

Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı bu müstesna gece Yüce Allah’ın rahmet ve bağışlamasının sağanak halinde yeryüzüne indiği, yapılan duaların ve tövbelerin kabul edildiği en faziletli ve en kutsal sayılan bir gecedir.

Bu gece indirilmeye başlayan Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim insanlığın ufkunda bir güneş gibi doğarak eşsiz ilke ve mesajları ile karanlıklar içerisinde yönünü kaybetmiş olan insanlığa ışık tutmuş, inananlar O’nun rahmeti ve şifası ile huzura kavuşmuştur.

Kelâmullah hürmetine bin aydan daha hayırlı kabul edilen Kadir gecesi hakkında Yüce Rabbimiz  “Şüphesiz, Kur’an’ı biz Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi, bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, fecrin doğuşuna kadar bir esenliktir.” buyurarak gecenin değerini ve faziletini ifade etmiştir.

Kadir Gecesini gereği gibi anlayıp en güzel ve kazançlı şekilde değerlendirmenin yolu, Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerîm’i anlamaktan ve hayatımızın merkezine koyarak ahkâmıyla ve ahlakıyla yeniden hayatımızı şekillendirmekten geçer. Bu gece, dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin terkedilip sevgi ve kardeşliğin hâkim kılındığı paylaşma, yücelme ve ilâhî rızaya ulaşma gecesidir.

Bu ulvi gecenin ülkemizin birlik ve beraberliğine, Milletimizin huzur ve mutluluğuna vesile olmasını, Yüce Allah’tan niyaz eder, tüm İslam âleminin, Milletimizin ve Karamanlı hemşerilerimin Kadir Gecesi’ni en kalbi duygularımla tebrik ederim.” dedi.

 

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan,

Mübarek Ramazan-ı Şerif'i uğurlamaya hazırlanırken, Kadir Gecesi'ne erişmenin heyecan ve coşkusunu yaşadıklarını belirterek; “Kur'an-ı Kerim'de, ‘Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır’ mealindeki ayetle, bu gecenin esenlik dolu olduğuna işaret edilmektedir” dedi.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. “Bu kutsal gecenin getirdiği esenlik ve selametin, tüm yurdumuzu, aziz milletimizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını; yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını diliyorum" diyen Başkan Çalışkan mesajına şöyle devam etti:

“Hiç şüphesiz, bu mübarek gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkan ve fırsat sunmaktadır. Tüm din kardeşlerimizin, bu gecenin feyiz ve bereketinden manen en iyi biçimde yararlanacağına inanıyorum. Bu düşünce ve duygularla tüm İslam dünyasının ve sevgili hemşehrilerimin Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor; Yüce Mevla'dan barış ve huzur içinde hepimizi Ramazan Bayramı'na da eriştirmesini diliyorum."

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep MUĞLU

Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan MUĞLU mesajında şu ifadelere yer verdi;

Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerif'in son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi'ni idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Kadir Gecesi, alemlere rahmet olarak gönderilen Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir ve yine Kur'an-ı Kerim'de buyrulduğu gibi bin aydan daha hayırlı bir gecedir. Onun için bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

Dünyanın her yerinde zor durumda bulunan Müslüman kardeşlerimizin akan kan ve gözyaşlarının durması, huzurlu ve mutlu olabilmeleri için bu güzel gecede bol bol dua edelim. Mübarek Kadir Gecesinin bu kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olması en büyük dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Emektar çiftçilerimizin, Karamanlı hemşerilerimizin ve İslâm  leminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor ve bu gecede yapılan duaların İslam âleminin kardeşlik, birlik, dirlik ve beraberliğine katkıda bulunmasını temenni ediyorum. Dedi.

 

Karaman İl Genel Meclisi Başkanı Adem KAPAR,

Kadir Gecesi sebebiyle yayınladığı mesajında;

“Kardeşliğin, dayanışmanın, rahmetin ve bereketin ayı Ramazan'ın son günlerine yaklaşılırken bu manevi atmosferi bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesi'ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kadir Gecesi, alemlere rahmet olarak gönderilen Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir ve yine Kur'an-ı Kerim'de buyrulduğu gibi bin aydan daha hayırlı bir gecedir. Onun için bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize huzur getirmesini temenni ederken, bu kutsal gecenin getirdiği esenlik ve selametin, tüm yurdumuzu, aziz milletimizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını; yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını diliyorum.

 Bu gece feyiz ve bereketi bin aydan daha hayırlı olan,  yüreklerimizin ibadetle çarpıştığı bir gecedir. Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecelerde ibadetlerimizde, ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğunu bilmeli, bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz.

 Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin, Karamanlı vatandaşlarımızın ve tüm İslam  lemi’nin Kadir Gecesi’ni kutlar; bu gecenin, ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini dilerim.” dedi.

 

 

Reklam
Kaynak: karaman haber
Bu haber 960 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MUTLULUKLAR
MUTLULUKLAR
KARAMAN BELEDİYESİNDEN DUYURU
KARAMAN BELEDİYESİNDEN DUYURU