"K YETKİ BELGESİ SAHİPLERİNİN DİKKATİNE"
Reklam
Reklam
Reklam

"K YETKİ BELGESİ SAHİPLERİNİN DİKKATİNE"

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından yapılan duyuruda;

Reklam
27 Aralık 2019 - 14:01

"Karayolu Taşıma Yönetmeliği'nin 40. Maddesi 31. Fıkrası gereğince “(31) Yetki belgesi sahibi üyelerimiz, sayısal takograf kullanılması zorunlu olan ve yetki belgesi eki taşıt belgesinde kayıtlı bulunan taşıtları için sayısal takograf ünitelerindeki verileri, taşıtların trafiğe çıktığı tarihten itibaren (Mülga ibare:RG-15/11/2019-30949) (…) aylık dönemler halinde elektronik ortamda arşivlemek ve bu veriyi (Değişik ibare:RG-15/11/2019-30949) takip eden ay Bakanlıkça belirlenen kart verme otoritesine göndermek zorundadır. Bu fıkraya uymayan yetki belgesi sahiplerine her taşıt için 2 uyarma verilir.” hükmüne amirdir.

Yukarıda belirtildiği üzere yetki belgesi türleri içinde veri yükleme zorunluluğu bakımından herhangi bir ayrım veya muafiyet söz konusu değildir.

Bu çerçevede;

1-Yetki belgesi sahibi ise,

2-Yetki belgesi eki taşıt belgesindeki taşıtlarda sayısal takograf kullanıyor ise, veri göndermek zorundadır.

 “Odamızda kayıtlı olmadıkları için Oda Kayıt Belgesi alamayan Karayolu Taşıma Yönetmeliği çerçevesinde adlarına K1, K2 ve K3 yetki belgesi düzenlenmiş, aracında takograf bulundurması zorunlu olan, hususi taşımacılık yapan ve ticari faaliyetine şahıs firması olarak devam eden gelir vergisi mükellefleri” nin de şirket kartı alabilmelerine yönelik Genelgede gerekli düzenleme yapılacaktır."denildi.
Bu haber 1244 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KARAMAN’DA VEFAT EDEN HEMŞERİLERİMİZ
KARAMAN’DA VEFAT EDEN HEMŞERİLERİMİZ
AK PARTİ'DEN HABER SİTEMİZE ZİYARET
AK PARTİ'DEN HABER SİTEMİZE ZİYARET