Reklam
Reklam
Reklam
İYİ PARTİ ŞİDDETLE KINADI
Reklam

İYİ PARTİ ŞİDDETLE KINADI

İYİ Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Zühtü Bahadır Bayraç, Yeni Zelanda'nın Christchurch kasabasında iki farklı camiye düzenlenen alçakça saldırı sonrası kınama mesajı yayınladı.

17 Mart 2019 - 13:55

İYİ PARTİ’Lİ BAYRAÇ; “ZULMÜN DİNİ, IRKI OLMAZ, ŞİDDETLE KINIYORUZ”

İbadetten başka hiçbir amacı olmayan masum insanlara yapılan hunharca saldırıyı hiçbir akıl ve vicdan sahibi bireyin kabul etmesinin mümkün olmadığını ifade eden İYİ Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Zühtü Bahadır Bayraç, 
“Cuma namazı sırasında ibadet etmekte olan cemaate yönelik olarak gerçekleştirilen ve en az 49 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan silahlı terör saldırısını şiddetle kınıyoruz.
Zulmün dini olmaz. Bu dünya insanlığının birlikte yaşama temellerine konulan bir dinamit, birlik ve beraberliğine kurulmuş tuzaktır. İbadetini yapan savunmasız insanlara yönelik gerçekleştirilen bu katliama sebep olan gerekçeler ortadan kaldırılmalı, aklı selim açıklamalarla insanlık sükunete davet edilmelidir. 
Bizler, İslam'ın sevgi dili ile Allah demeye ve İslam'ın birlikte yaşama reçetesini tüm insanlığa sunmaya devam edeceğiz. Yeni Zelanda'daki bu saldırı, bütün dinlere yapılmış bir saldırı olarak görülmelidir. Zulmün dini, dili, ırkı olmaz. 
Dünyanın birçok yerinde bulunan ibadethanelerin en üst seviyede korunması gerektiğini bir daha gördük. Cami ve Müslümanlara yönelik saldırıların artması, üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. Bu alçak saldırıyı bir kez daha kınıyor ve lanetliyor, İslam dünyası ile Müslümanları ötekileştirmeme çağrımızı tekrarlıyoruz.
Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrinde gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. İslam dünyasının, kalbi barış ve kardeşlikten yana olan bütün insanlığın başı sağ olsun.”dedi.

Bu haber 516 defa okunmuştur.