İstanbul Karaman Dernekler Federasyonu
Reklam

İstanbul Karaman Dernekler Federasyonu

İstanbul Karaman Dernekler Federasyonu'nun Bağcılar'da düzenlediği iftar programına Karaman Milletvekilleri Recep Şeker, İsmail Atakan Ünver, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Dr. Ali Güler, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Ak Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, MHP İl Başkanı Oktay Yılmaz, Merkez ilçe başkanı Mahmut Ünüvar, Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, Sarıveliler Belediye Başkanı Halil Kulak ve çok sayıda davetli topluluğu katıldı.

29 Mayıs 2019 - 12:54 - Güncelleme: 29 Mayıs 2019 - 13:05

ALİ GÜLER

MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Ali Güler, ‘’ Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları gereği İl Başkanlarımızın yanı sıra MYK, MDK, Milletvekilleri, Belediye Başkanları İstanbul Yerel seçimi için seferber edilmişler ‘Hemşeri Hareketi’ bünyesinde görevlendirilmişlerdir’’ dedi. Güler; ‘’MHP Hemşehri Hareketinin, İstanbul’da hemşehri kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin oluşturduğu sinerjiyi bir kucaklaşma ve kaynaşma seferberliğine dönüştürme çabaları, ilhamını köklü ve zengin kültürümüzden almaktadır. İstanbul halkı; Anadolu’nun bütün renklerini, bütün gelenek ve âdetlerini, bin yıllık kardeşliğin bütün dinamiklerini bünyesinde barındırmaktadır. Bu kadim şehirdeki hemşerilerimizle bir araya gelerek 23 Haziran günü Cumhur İttifakı adayı Sayın Binali Yıldırım’a destek olmalarını talep ettik. Programı hazırlayan Karaman Dernekleri Federasyonu başkanı Rafet Akdaş’ı, İstanbul’daki Ayrancılı derneklerle koordinasyonu sağlayan Ayrancı belediye başkanımız Yüksel Büyükkarcı’yı ve tüm derneklerimizin başkan ve yöneticilerini tebrik ediyorum’’ diye konuştu.

CHP MİLLETVEKİLİ İSMAİL ATAKAN ÜNVER

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, İstanbul Karaman Dernekler Federasyonu'nun Bağcılar'da düzenlediği iftar programına katıldı.
Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, 23 Haziran İstanbul seçimleri için sürdürdüğü yoğun çalışmasına, İstanbul Karaman Dernekler Federasyonu'nun Bağcılar'da düzenlediği iftar programıyla devam etti.
Katıldığı iftar programında konuşma yapan CHP Milletvekili Ünver, hemşehrilerinin Ramazan ayını ve tüm Müslüman aleminin kavuşmasına sayılı günler kalan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı’nı kutladı.
Konuşmasının devamında, Ramazan'da iftar sofrasında siyaset yapılmasının doğru olmadığını ve kendisinin de siyaset yapmayacağını söyleyen Ünver; “Türk Dilinin Başkent’inden, Atatürk'ün ata yurdundan gelen siz kıymetli hemşehrilerimden tek bir isteğim var; Ulu Önderimizin 100 yıl önce Samsun'a çıkarak başlattığı kurtuluş yürüyüşünden sonra kurduğu, Atamızın mirası olan Cumhuriyetimize ve değerlerine sahip çıkmanızdır.” diye konuştu.
Ünver; “Bizi bu güzel iftarda hemşehrilerimizle buluşturan Federasyon Başkanı Rafet Aktaş'a ve yönetimi ile İstanbul'da yaşayan tüm hemşehrilerime teşekkür ederim.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
28 mayis 2019 tarihinde İstanbul'da yapılan Türkiye'nin hızlıları Yarisiyor yarışmasında Karaman Alparslan ortapkulu sporcusu Nesrin Tuana Özkal 2009 doğumlu kızlarda Türkiye 2.si olarak ilimizi en iyi şekilde temsil etmiştir Sporcumuzu ve beden eğitimi öretmenini tebrik eder başarılarının devamını dileriz."dedi.

BAŞKAN ÇAĞLAYAN İSTANBUL’DA 

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan, İstanbul Bağcılar da Karaman Dernekler Federasyonunun düzenlemiş olduğu iftara katıldı. 

Başkan Çağlayan ile birlikte AK Parti Genel Başkan yardımcısı, Seçim işleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, Karaman Milletvekili Recep Şeker, Sudurağı Belediye Başkanı Derviş Mehmet Ceyhan, Akçaşehir Belediye Başkanı Hikmet Yirşen de programa katıldılar. İstanbul’da yaşayan Karamanlıların yoğun ilgi gösterdiği programda birlik ve beraberlik mesajları verildi. İftar programında bir de konuşma gerçekleştiren Abidin Çağlayan konuşmasında;

“AK Parti olarak Milletimizin kalbinde doğduk ve orada büyüdük, milletle irtibatı hiç kesmediğimiz gibi hep güçlü tuttuk. Bu yüzden bu günlere kadar gelebildik. Siyasette başarı çıtasını milletimizle olan muhabbetimizin derinliğine güvenerek sürekli yukarıya çıkardık.
 
Bizim siyasetimizde milletle inatlaşmak, millete rağmen iş görmek, millete rağmen yol yürümek diye bir anlayış kesinlikle yoktur. Milletimizin gösterdiği istikamette sürekli kendimizi sorgulayarak, sürekli kendimizi yenileyerek hizmet etmeye, inşa etmeye, üretmeye devam edeceğiz.
 
İstanbul bize Peygamber Efendimizin müjdelediği kutlu bir şehirdir. İstiyoruz ve gönlümüzden geçiyoruz ki bu şehir tam emanete layık bir şekilde yönetiliyor olsun. Çeyrek asır önce liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile başlayan hikayenin devam etmesini arzu ediyoruz.
 
İnanıyoruz ki, İstanbulda yaşayan Karamanlılar, lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın başını önüne eğdirmez, bugüne kadar hiç eğdirmedi ve 23 Haziran'da da yine eğdirmeyecek.” Dedi.
 

Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı ise konuşmasında; ‘’Karamanlı hemşerilerimiz yıllar evvel geldikleri bu şehre, varlık azmi, birlik ve beraberlik ruhu ve bin yıllık kardeşlik hukukumuzu getirdiler. Her yıl düzenledikleri etkinliklerle üstün fedakârlık örneği gösterip Karaman tanıtımına hizmet ettiler. Gurbette olsalar bile memleketleri ile et-tırnak gibi olduklarını her ortamda sergileyip kültürümüzü yaşattılar. Zamanla dernekleşen hemşerilerimiz federasyon çatısı altında birleşerek daha güçlü bir temsil haline geldiler. Karamanımızın İstanbul’daki gözü, kulağı ve sesi oldular. Bu vesileyle 23 Haziran günü yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri hakkında desteklerini talep etmek, görüş alış verişinde bulunmak üzere bir araya geldik’’ dedi.
 

Bu haber 1241 defa okunmuştur.