İSRAF ETME İNSAF ET OYSA EKMEK NİMETTİR
Reklam

İSRAF ETME İNSAF ET OYSA EKMEK NİMETTİR

Piri Reis Mahallesi Muhtarlığı ekmeklerin çöpe atılmasına karşı, sosyal sorumluluk bilincine destek verdi.

04 Mart 2019 - 23:49

PİRİ REİS MAHALLESİ MUHTARLIĞI’NDAN ANLAMLI KAMPANYA
EKMEK İSRAFINA KARŞI PROJE GELİŞTİRDİ


KARAMAN’da Piri Reis Mahallesi Muhtarlığı, anlamlı bir kampanya başlatarak, evlerdeki bayat ekmeklerin çöpe atılması yerine, hayvanlara yem olarak verilmesine fırsat sağlıyor.

Karaman’da Belediye’nin de destek verdiği kampanyaya öncülük eden Piri Reis Mahallesi Muhtarı ve Adayı Cüneyt Onay Yiğitoğlu, toplu konutlarda yaşam sürdüren lüks siteler ve bazı marketler önünde Bayat Ekmekler için toplama kutuları bıraktı.

Yılda, 1,5 milyar TL değerin üzerinde ve 2,1 milyar adet ekmeğin çöpe atıldığı ülkemizde; ekmeklerin israf edilerek çöpe atılmaması yönünde farkındalık yaratmak ve ekmek israfının önlenmesine katkı sağlamak amacıyla anlamlı bir kampanyaya öncülük eden Piri Reis Mahallesi Muhtarı Cüneyt Onay Yiğitoğlu, toplama kutuları ile vatandaşların duyarlı katılımlarına olanak sağladı.

'Bayat Ekmek Toplama Kampanyası' kapsamında ilk etapta lüks konutlar önünde  bayat ekmek toplama kutularını koyan Yiğitoğlu,  ihtiyaç duyulması halinde kutu sayısının artırılacağı bildirdi.

Ekmek toplama kutularında biriken bayat ekmelerin hayvanlara verileceği; ayrıca kış aylarında mevsim itibariyle yiyecek bulmakta güçlük çeken kedi, köpek ve kuşlar için doğaya  bırakılacağı da öğrenildi.

Böylece Karaman’da halkın ekmek israfı ile ilgili olarak daha duyarlı olmaları; evlerindeki bayat ekmekleri diğer evsel atıklarla birlikte çöp kutusuna değil, kutulara bırakmaları sağlanıyor.

“İSRAF ETME İNSAF ET OYSA EKMEK NİMETTİR”
Kampanya hakkında bilgiler veren Piri Reis Mahallesi Muhtarı Cüneyt Onay Yiğitoğlu;
“İsraf etme İnsaf et, Oysa Ekmek Nimettir” sloganımızla Piri reis muhtarlığı olarak“ Mahallemizde ekmek israfının önüne geçmek ve bayatlayan ekmeklerin evsel atıklarla birlikte çöpe gitmesini önlemek amacıyla ilk etapta farklı noktalara bayat ekmek toplama kutuları yerleştirdik. Talebe göre bu sayıyı arttırabiliriz.

Projeyle israfın önlenmesi konusunda sosyal sorumluluk oluşturulmasını amaçlıyoruz. Amacımız tamamen israfın önüne geçmek ve ekmeklerin çöplere atılmasını önlemek. Kutulara bırakılan bayat ekmekler hayvancılıkla uğraşan Bir abimiz tarafından sürekli takip edilerek düzenli bir şekilde toplanacaktır.

Piri Reis muhtarlığı olarak ilk etapta sitelere Rengamiz konutları Lanema konutları Altın konutları Şahmahal konutları Yıldızbaşlar sitesi Mevlana sitesi Aygün park sitesi Bayat ekmek kutuları konulmuştur.”dedi.

Bu haber 1759 defa okunmuştur.