İşitme Engelliler Judo Takımı Samsun Yolculuğunda
Reklam
Reklam

İşitme Engelliler Judo Takımı Samsun Yolculuğunda

Karaman İşitme Engelliler Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü ile İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Judo takımı sporcuları Samsun yolculuğunda

24 Mart 2016 - 12:47 - Güncelleme: 24 Mart 2016 - 12:49
Reklam

25-27 Mart 2016 tarihleri arasında Türkiye İşitme Engelliler Judo Şampiyonası Samsun İlk Adım Mete Adanır Spor salonunda yapılacak olan şampiyonaya 14 sporcu katılacak.

İşitme Engelliler Federasyonu görevlisi Ali Semiz yaptığı açıklamada;

Sporcularımızın Judo branşında dört yıldır üst üste bayanlarda Türkiye birinciliği ve Erkeklerde Türkiye üçüncülüğü ve milli takım kamplarına davet edilmeleri Avrupa Şampiyonalarında boy göstermeleri ile Judoda iddialı olduklarını başarılarının da artarak devam ettiğini dile getirerek, Şampiyonada birincilik kürsüsü için mücadele edeceklerini ve Türk bayrağını en iyi şekilde dalgalandırmak istediklerini belirtti.

“Sporcularımız, gayretleri ile bedensel bir engelin aslında engel olmadığını göstermiş olup Karaman’ın adını Türkiye'ye ve Dünyaya duyurmaya ve İlimizin gururu olmaya devam ediyorlar. Sporcularımızı başarılarından, çabalarından ve inançlarından dolayı sporcularımızı tebrik ediyorum. Zorlu ve çekişmeli geçecek olan şampiyonada sporcularımıza başarılar diliyorum ve Desteklerinden dolayı Sayın Başbakan Yardımcımız Lütfi Elvan’a, Sayın Valimiz Murat Koca’ya, Belediye Başkanımız Ertuğrul Çalışkan'a, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Sayın Ahmet Günaydın'a, Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürümüz Hayati Kısacık'a Antrenörlerimiz Ahmet Ömre Türe'ye, Merve Yldız'a ve Duru Bulgur A.Ş Ailesine desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu haber 1856 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..