Reklam
Reklam
İRFAN SÖYLEŞİLERİ
Reklam

İRFAN SÖYLEŞİLERİ

Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammed Demirci, Karaman’da Cihannüma Şubesi tarafından düzenlenen Sabah Namazı buluşmalarına katıldı.

07 Nisan 2019 - 22:50 - Güncelleme: 07 Nisan 2019 - 23:16
Reklam

DEMİRCİ; “KUDÜS HER BİR MÜSLÜMANIN DERDİ OLMAK ZORUNDADIR”

Cihannüma Şubesi tarafından her hafta düzenlenen İrfan Söyleşileri kapsamında sabah namazı buluşmaları sonrasında Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammed Demirci, ÖNDER Karaman İmam Hatipliler Derneği Seminer Salonunda sohbet programına katıldı.

Karaman’da Cihannüma ve Önder Şubesi başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluş temsilcisi ve vatandaşların katılımıyla sohbet programı icra eden Demici, Kudüs ve Mescidi Aksa ile ilgili bilgiler paylaştı.
Demirci sohbetinde;

“Peygamber Efendimiz hayatı boyunca Mescidi Aksa'yı devamlı düşünmüştü ve daima sahabe-i kirama Mescidi Aksa'yı anlatırdı.

Tebük ve Mute Savaşı da Kudüs'ü fethetmek için yapılan bir savaştı.

Hz Ömer efendimiz ilk iş olarak halife olunca Kudüs'ü Fethi etti. Bilal Habeşi r a de efendimizin vefatından sonra sadece Mescidi Aksa'da ezan okumuştur.
Kuranı Kerim'de Birçok yerde İsrailoğulları’ndan ve kötülüklerinden bahseder.

Bugün Mescidi Aksa maalesef İsrail zulmü altında inlemektedir.
İsrailoğulları’nın yani Yahudilerin ne kadar tehlikeli olduklarını anlamak için isra Suresi'nin tefsiri  ve bazı hadisleri incelemek yeter de artar.

Mescidi Aksa Bütün Müslümanların en büyük derdi olmak zorundadır. Öncelikli olarak Mescidi Aksa bizim için ne ifade etmektedir çok iyi anlamamız gerekir.

Bugün Kudüs'ü korumaya çalışan Müslümanlar var ve onları ezmeye çalışan Yahudiler. Daha birkaç hafta önce askerler Müslümanları tahrik etmek için Mescidi Aksa'nın içerisinde postalları ile ve ellerinde rakı şişeleri ile gezdiler. Bunu ilk kıblemiz olan mescid-i Aksa'da Müslümanlara tahrik etmek için bilinçli yapıyorlar.

Kudüs her bir Müslümanın derdi olmak zorundadır. Allahu Teala ya Giden Yol Mescidi aksadan geçer ve Mescidi Aksa işgal altında olduğu sürece her bir müslümana burayı kurtarmaya çalışmak farz-ı ayındır.

Kuranı Kerim'de israiloğullarından yani yahudilerden bahsederken Onların bir arada olduklarını sanırsın ama onlar Paramparça dırlar buyuruyor. Yine başka bir ayette Onlar hakkında ;
Yahudilerin ne kadar korkak olduklarından bahseder ve sizler karşı karşıya geldiklerinde savaşamazlar duvarların arkasına kaçarlar oradan savaşırlar buyuruluyor.

Bugün Gazze Uhud Dağı büyüklüğü kadardır ama Yahudiler burayı bile işgal edemediler hamas'ı da bitiremediler. 2 hafta önce Hamas'ın attığı bir füze bile bunları darmadağın etti çok korkuttu.

Kısacası Müslüman olarak bizlere düşen daima çalışmak uğraşmaktır netice Allah'tandır Biz istikamet üzere niyetimizi dosdoğru tutarak Kudüs'ü kurtarmak için her bir Müslüman canı gönülden dert edinmeliyiz.”dedi.

Cihannüma Şubesi Başkanı Cahit Suci, programın ardından;
“Pazar Sabah Namazı Buluşmamızı Yunus Emre Camisi sonrasında ÖNDER seminer salonunda gerçekleştirdik. Güzel sohbeti sebebiyle Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammed Demirci Bey'e teşekkürlerimi sunuyorum.”dedİ.

Bu haber 674 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x