İrfan Ataseven Anadolu Lisesi’nden Büyük Başarı
Reklam
Reklam

İrfan Ataseven Anadolu Lisesi’nden Büyük Başarı

İrfan Ataseven Anadolu Lisesi Okul Müdürü Özgür Koca 2014-2015 Öğretim Yılı Üniversite Yerleştirmeleri hakkında aşağıdaki açıklamalarda bulundu.

28 Temmuz 2015 - 15:35 - Güncelleme: 28 Temmuz 2015 - 15:36
Reklam

Koca, yaptığı açıklamada, “2014-2015 Öğretim Yılında mezun olan 83 öğrencimizin 67 tanesi ilk yerleştirmede Lisans düzeyinde yerleştirilmiş olup, 16 öğrencimiz değişik nedenlerle tercih yapmamışlardır.

Okulumuz öğrencilerinden  Hüsna Dikici Eşit Ağırlık dalında Türkiye 240.sı , öğretmenlik ek puanıyla Türkiye 8.si olarak Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine yerleşmiştir.  Okul birincimiz Melek Kaynar ise Bilkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesine Tam Burslu olarak yerleşmiştir.

İlk yerleştirmede yerleşen öğrencilerimizden 5 öğrencimizi Tıp Fakültesine , 10 öğrencimiz Hukuk Fakültesine, 4 Öğrencimiz Mimarlık Fakültesine , 4 öğrencimiz Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik , 15 öğrencimiz Mühendislik Fakültesine , 19 Öğrencimiz Eğitim Fakültesine , 1 Öğrencimiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon fakültesine, 1 öğrencimiz Psikoloji , 4 öğrencimiz Diyetisyenlik , 2 öğrencimiz Hemşirelik , 1 Öğrencimiz İşletme Fakültesine, 1 Öğrencimiz İletişim  Fakültesine yerleşmiştir” dedi.

Okul Müdürü Koca, İrfan Ataseven Anadolu lisesinin bu yıl da başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirdiğini belirtmiş; bu başarıda emeği geçen tüm idareci , öğretmen ve çalışanlarına teşekkür etti.

Koca, Okulun başarısını artırmak için canla başla çalışacağımızı ve başarı çıtamızın daha da yükseleceğini belirterek, üniversiteye yerleşen bütün öğrencileri tebrik etti, başarılarının devamını diledi.

 

Bu haber 2880 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..