İpek Böceği Yetiştiriciliği Hakkında Bilgilendirme Toplantısı...
Reklam

İpek Böceği Yetiştiriciliği Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Ermenek Belediyesi’nin organize ettiği ipek böceği yetiştiriciliği ile ilgili toplantı Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkez’inde gerçekleşti.

14 Şubat 2020 - 21:48

Ermenek Belediyesi’nin organize ettiği ipek böceği yetiştiriciliği ile ilgili toplantı Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkez’inde gerçekleşti.

Ankara Kozabirlik Kooperatif Müdürü Kenan Gecengi’nin konuşmacı olarak katıldığı toplantıda Ermenek’te İpek böceği yetiştiriciliğinde dikkat edilecek hususlar hakkında toplantıya katılan vatandaşlar bilgilendirildi. Baştan sona ilgiyle dinlenen toplantıda vatandaşlar tarafından yönlendirilen soru ve görüşleri de cevaplandıran Kooperatif Müdürü Kenan Gecengi, İpek Böceği yetiştiriciliği bakımından uygun bir bölge olduğunu ve Yaklaşık 40-45 günde bir ürün elde edildiğini belirterek, Bu iş ek gelir olarak düşünülmeli ve ipek böcekçilini işini yapmak isteyenlere kooperatifleri tarafından devlet desteği kapsamında tohum ve ipek böceği larvalarının ücretsiz verildiğini söyledi ve bu toplantının gerçekleşmesinde katkıları bulunan Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu’ya teşekkür ettiğini belirtti.

 

Kaynak: larende haber
Bu haber 897 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..