Reklam
Reklam
Reklam
İnternet Düzeldi! Sosyal Medya Platformlarına Erişim Sağlanıyor
Reklam

İnternet Düzeldi! Sosyal Medya Platformlarına Erişim Sağlanıyor

Twitter, Facebook, Instagram, YouTube gibi platformlarda dün geceden beridir erişim sorunu yaşanıyordu

28 Şubat 2020 - 21:49 - Güncelleme: 28 Şubat 2020 - 21:53

Twitter, Facebook, Instagram, YouTube gibi platformlarda dün geceden beridir erişim sorunu yaşanıyordu. WhatsApp'ta da mesajlar geç gidiyor ya da fotoğraf, video gönderilemiyordu. Vatandaşlar gece saatlerinden itibaren başlayan erişim sıkıntısının nedenini araştırdı. Arama motorlarında internet neden yavaş, sosyal medya platformları çöktü mü gibi soruların cevapları arandı. Twitter, Facebook, Instagram, Youtube ve WhatsApp'taki erişim problemi düzelmiş görünüyor.

Gece saatlerinden itibaren Instagram, Facebook, Twitter, YouTube ve WhatsApp'ta erişim sıkıntısı yaşandı. Instagram'da akış yenilenmemesi, Twitter'da Tweet mesajlarının yüklenmemesi gibi sorunlar oldu. Kullanıcılar WhatsApp'ta mesajların geç gitmesi, fotoğraf ve videoların gönderilmemesi problemleriyle karşılaştı. Twitter, Facebook, İnstagram, YouTube erişim sorunu ne zaman düzelecek, WhatsApp çöktü mü gibi sorular internette araştırıldı.

Görünüşe göre Twitter, Facebook, Instagram, YouTube ve WhatsApp'taki sorunlar düzeldi. Şu anda sosyal medya platformlarında erişim sıkıntısı yaşanmıyor.

SOSYAL MEDYA UYARISI

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan'dan 'sosyal medya' uyarısı...

Sayan Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

Millet olarak çok kritik anlar yaşıyor, yüreğimizi yakan haberler alıyoruz.

Sosyal ağlar üzerinden yayılmaya çalışılan yalan haberlere karşı dikkatli olmamız ve sadece resmî açıklamalara itibar etmemiz son derece önemli. Aziz Milletimizi yanıltmaya yönelik haber ya da paylaşım yapan kişilerle ilgili tespitler Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi'miz tarafından başlatıldı.

Yapılan tespitler adli merciler ile paylaşılarak yasal süreç başlatıldı. Gerçek hayatta suç olan her davranışın sanal ortamda da suç olduğunu unutmamamız gerekiyor.

Rabbim, Kahraman Ordumuzun yardımcısı olsun.

 

Kaynak: larende haber
Bu haber 746 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..