İlim Yayma Cemiyeti’nden Öğrencilere Barınma Hizmeti
Reklam

İlim Yayma Cemiyeti’nden Öğrencilere Barınma Hizmeti

İlim Yayma Cemiyeti Karaman Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Okan Öcal ve Oğuzhan Karataş, Larende.com'a ziyarette bulundu.

31 Temmuz 2015 - 12:23 - Güncelleme: 31 Temmuz 2015 - 13:49
Reklam

Ziyarette Öcal ve Karataş, cemiyet faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

İlim Yayma Cemiyeti’nin Karaman Şubesi'nden yapılan açıklamada, "1951 yılından bugüne tüm ülke genelinde lise ve üniversite öğrencilerine yurt hizmeti vermekte olan İlim Yayma Cemiyeti’nin Karaman Şubesi 2014 yılında açılmış,  2015 – 2016 öğretim yılında da kız ve erkek öğrenci konukevleriyle barınma hizmeti vermeye başlamıştır. Karaman Oğlu Mehmet Bey Üniversitesini kazanıp ilimize gelen  ve barınma ihtiyacı olan öğrencilerin şube ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

İlim Yayma Cemiyeti; Hiçbir siyasi partiye, hiçbir cemaate bağlı olmayan yönü, geniş vizyonu ve misyonu ile gençliğin donanımlı yetişmesine katkı sağlamayı, milli ve manevi değerlere sahip çıkmayı ve nesillere hizmet edebilmeyi gaye edinmiş bir sivil toplum örgütüdür. İlim Yayma Cemiyeti nadide bir kuruluş olarak, toplumun tüm kesimini kucaklamakta ve kamu yararına yaptığı hizmetlerini devam ettirmektedir.

İlim Yayma Cemiyeti Karaman şubesi, aynı zamanda üniversiteyi yeni kazanmış ya da okumakta olan Karaman’lı öğrencilerin diğer illerdeki yurt ve barınma ihtiyaçlarını da karşılamayı hedefliyor. Tüm Türkiye genelindeki yurtları ve konukevleri bulunan İlim yayma cemiyetinin yurtlarını internet sayfasından takip edip Karaman şube ile irtibata geçilerek iletişim sağlanabilmekte.

Barınma başvuruları İlim yayma Cemiyeti Karaman Şubesiyle iletişime geçerek yapılabilir. Şubeye Mansurdede mah. 78. Sokak No:7/B (Dik basan Camii Karşısı) , 0545 7710851 numaralı telefon yada karaman@iyc.org.tr adresinden ulaşılabilmektedir" denildi.

 

Bu haber 2124 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..