Reklam
İLESAM Karaman Temsilciliği
Reklam
Reklam

İLESAM Karaman Temsilciliği

İLESAM Karaman Temsilciliği önderliğinde Karamanlı yazarlar buluşarak, Yunus'tan Günümüze Karaman Şairleri Seçkisi kitabının tanıtımı yapıldı.

Reklam
18 Kasım 2019 - 12:54 - Güncelleme: 18 Kasım 2019 - 12:57

Yunus'tan Günümüze Karaman Şairleri Seçkisi kitabı tanıtıldı

Karaman Öğretmenevinde düzenlenen tanıtım toplantısına daire müdürleri, STK temsilcileri, şair ve yazarlar, gazeteciler, iş insanları ile davetli vatandaşlar katıldı.

Yunus'tan Günümüze Karaman Şairleri Seçkisi

Kitap tanıtımını yapmak ve misafirleri selamlamak için söz alana Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Karaman Temsilcisi Hikmet Elitaş,

"Çok değerli hocalarımız Yusuf Yıldırım, Hasan Özünal, Mestan Karabacak ve Osman Nuri Koçak ile birlikte oluşturduğumuz komisyon neticesinde hazırladığımız Yunus’tan Günümüze Karaman Şairler Seçkisi hazırlandı ve görücüye çıktı. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.

Antolojimiz 240 sayfadan oluştu. 2 bölüm halindedir. Birinci bölümde ebediyete intikal etmiş Karamanlı şairlerimize yer vermeye çalıştık. Onların aramızda olduğunu hatırlatmak istedik. İkinci bölümde 35 kadar çalışmalarını takip ettiğimiz Karaman edebiyatında var diyebileceğimiz arkadaşlarımızı antolojimize dahil ettik. Kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Selamlama konuşmaları ve kitap hakkında detayların anlatılmasıyla devam eden toplantı, şair ve yazarların düşüncelerini paylaşmasıyla son buldu.

Bu haber 628 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..