İL ÖZEL İDARESİNDE DUR DURAK YOK
Reklam

İL ÖZEL İDARESİNDE DUR DURAK YOK

İl Genel Meclisi Başkanı Adem KAPAR, köylerimize yapmış olduğu ziyaret ve incelemelerine ara vermeden devam ediyor.

16 Mayıs 2019 - 10:55
Reklam

Kapar Köy Ziyaretlerini Ve İncelemelerini Sürdürüyor

Bu kapsamda KAPAR’ın geçtiğimiz gün yaptığı ziyaretlerin ilk durağı Dereköy’dü. Muhtar Şaban ÇİNGİL ve Medaş 1 Nolu Şube Müdürü Serhat EVİN ile birlikte Dereköy’e yapılacak Elektrik hatlarının geçeceği güzergahları gezen KAPAR, Şube müdürü EVİN ile birlikte Gülkaya ve Yeşildere köylerimize yapılacak MEDAŞ yatırımlarını da görüştüklerini dile getirdi.
Ziyaretlerine Seyithasan köyü ile devam eden KAPAR, köyde heyelan nedeni ile subasman beton atılan yeni yerleşim alanında yapılacak evleri yerinde inceledi ve çalışmaların hızla devam ettiğinin altını çizdi. 
Son olarak Ağaçyurdu köyümüzü ziyaret ederek muhtar Yüksel ÜNVER ve vatandaşlar ile yol sorunlarını yerinde görüşen KAPAR İl Özel İdaresi ekiplerince yürütülen yol çalışmaları hakkında da şu açıklamalarda bulundu: “Bozkandak köyümüzde köy içi kumlama çalışmalarını tamamlayan İl Özel İdaresi ekiplerimiz şu an: 
-Çoğlu- Burunoba hattında yol genişletme ve 1.kat asfalt hazırlık çalışmalarını  
-Bostanözünde 2 km yol genişletme çalışmasını
-Yukarıkızılca ve Gülkaya-Zengen-Akpınarda arazi yolları yapımını
-Eğilmez-Karacaören arası 8km.’lik yolun 1.kat asfalt malzeme ve sıkıştırma çalışmalarını,
-Kurtderesi 5km.’lik içme suyu yolu yapımını,
-Kızılyaka sulama suyu çalışmalarını
-Yılangömü- Sorgun Mahallesindeki 2km. yol genişletme çalışmalarını ve Köylerimize trafik işaret levhalarını takma işini sürdürüyor.
Diğer taraftan Köy Muhtarlarımızın greyder talepleri de programlanarak sıra ile gönderilmeye başlandı. Şu anda da Salur-Kızık-Osmaniye hattında greyder ile çalışmalarımız sürüyor. Bugün de Kızıllarağini arazi yolumuz için ekipmanlar gönderildi. Köy Muhtarlarımızdan gelen talepleri ivedilikle çözüme kavuşturmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.
Ayrıca Sn.Valimiz Fahri MERAL, Milletvekillerimiz Sn.Dr.Recep ŞEKER, Sn.Av.Selman Oğuzhan ESER ve İl Özel İdare Genel Sekreter V. Ali Yener TERLEMEZ’in destek ve gayretleri ile KÖYDES ve KOP’tan gelen parasal destekler ile de İl genelinde birçok köyümüzün asfalt, parke taşı, sulama, içme suyu gibi pek çok sorunu da çözüme kavuşmuş olacak ” Dedi.
 

Bu haber 679 defa okunmuştur.