İL JANDARMA KOMUTANLIĞI MUHTARLARLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
Reklam

İL JANDARMA KOMUTANLIĞI MUHTARLARLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

Karaman Muhtarlar Derneğinin gerçekleştirdiği toplantıda ...

13 Mart 2018 - 17:57 - Güncelleme: 13 Mart 2018 - 18:05

Karaman Muhtarlar Derneğinin gerçekleştirdiği toplantıda muhtarları emniyet, asayiş ve elektrik hizmetlerin konularında bilgilendirdi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Öngay’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay İlhan Şen, İl Jandarma Komutan yardımcısı Jandarma Albay Mehmet Taşdemir, Medaş İşletme Müdürü Mustafa Doğan ve muhtarlar katıldı.

Başkan Öngay açılış konuşmasında “Köy ve mahalle muhtarlarının tüm sorunlarının çözümü için bu toplantıları düzenlediklerini” İfade etti.

Medaş İşletme Müdürü DOĞAN; “Köylerimizi tek tek gezerek muhtarlarımızın taleplerini eksiklerini aldık, bu talepleri titizlikle takip ediyoruz. Mevzuata uygun isteklerinizi yerine getirmek için çalışacağız. Sizlerden de bölgede yaptığımız çalışmalarda bizlere yardımcı olmanızı bekliyoruz. Bu toplantı için teşekkür ederim muhtarlarımızla bir araya geldik yüz yüze konuşma şansımız oldu.” Dedi.

UYUŞTURUCU VE KAÇAKÇILIK

İl Jandarma Komutan yardımcısı Jandarma Albay Mehmet Taşdemir; “Karaman'ın yüzde 92'sinin jandarma sorumluluğunda olduğunun altını çizdi. Uyuşturucu ve kaçakçılık başta olmak üzere bütün suç teşkil eden olayların üzerine kararlılıkla gittikleri belirten Albay Taşdemir; Kenevir ekenler bu emeklerini tarımda kullansa daha zengin olur dedi.

KARAMAN’DA BİR JANDARMAYA 51M2’LİK BİR ALAN VE 396 VATANDAŞ DÜŞÜYOR

Taşdemir muhtarlara hitaben yaptığı konuşmasında; İl Jandarma Komutanlığı olarak emniyet ve asayiş olaylarında sizlerle birlikte çalışmak olayların önlenmesinde büyük önem arz ediyor. Karaman'ın yüzde 92 si jandarma sorumluluk bölgesi. Bu alan içerisinde bir jandarmaya 51 km2'lik bir alan ve 396 vatandaş düşüyor. Dolayısı ile bir personelin bu alanı kontrol etmesi oldukça güç. Bu sebeple siz muhtarların desteklerine ihtiyacımız var. Karaman tarihi kökenleri açIsından önemli bir bölge olduğu için bizim en büyük görevlerimiz arasında yer altı ve üstü tarihi eserleri korumak var. Definecilerle mücadele bu kapsamdadır. Bunun haricinde bölge sulak ve verimli araziler olduğu için uyuşturucu bitki ekimi çok fazla. Bu mücadele terörle mücadele kadar önemli. Geçmiş yıllara göre yüzde 700 artış var. Ele geçirdiklerimize nazaran ele geçiremediklerimiz çok daha fazla. Bu insanlar hem köylerimizin adını çıkarıyor hem de gençlerimizi zehirliyor. Bu noktada sizden ricamız şüpheli kişileri bize bildirin. Kenevir ekenler bu enerjisini tarıma verse zaten zengin olur. Dağa borularla su taşımış damlama sulama döşemişler.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI, OKUL SERVİSLERİNİ SIKI DENETLEYECEĞİZ.

İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay İlhan Şen toplantıda yaptığı konuşmada “kimseyle kötü olmayayım diyen muhtar olmasın” dedi.

Konuşmasının büyük bölümünü trafik kazaları ve uyuşturucu ekimine ayıran İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay İlhan Şen: trafik kazalarında çok can kaybediyoruz.

Her gün onlarca insan ölüyor. Bu anlamda biz tedbirlerimizi artıracağız. Özellikle “Toplu taşıma araçlarını, okul servislerini sıkı denetleyeceğiz”. Dedi

TRAKTÖR KASASINDA İŞÇİ TAŞIMAYA SON

Traktör kasasında işçi taşıma konularında acımasız olacağız. Biz sizlerin her zaman yanındayız. 20 bin araç kontrol ettik 400 kişiye ceza yazdık. Birçok konuda müsamahakâr davrandık ama can emniyeti konularında göz yumamayız. İnsan hayatının söz konusu olduğu bir konuda kişisel menfaatler ön planda tutulamaz.

İlhan Şen toplantıyı tertip eden Muhtarlar derneğine teşekkür etti.

 

Kaynak: karaman haber
Bu haber 1302 defa okunmuştur.